GEÇMİŞİN GİZEMİ!

Geçmişle ilgili çok büyük meraklarım var mesela,Frida kahlo nun yaşadığı yıllara,van gogh un,dali nin … Ve birçok kişinin yaşadığı yıllara!Ama seçtiğim iki isim var bunlar HZ.İSA ve Leanordo Da Vinci.İlk da vinci nin yaşadığı yıllara gidelim!👀.Tabi bundan önce da vinci yle ilgili kısa bilgiler vereyim.
KISA KISA
60 yaşında,dazlak ve sakallı bir bilge.
Oldukça akıllı biriydi.
Kendisine göre akıllı biri.
Ona ilk başta ‘MONA LİSA ‘tablosuyla ilgili sorular sorarım*
1-çizminiz yarıda mı kaldı?
2-Neden böyle birşey çizdiniz?
3-Tablonuzun bir sırrı varmı?
*uzun uzun cevaplar beklerdim tabi ki*
Sonra ‘SON AKŞAM YEMEĞİ’tablosu ile ilgili sorular sorarım*Tabloyla alakalı birkaç teoride bulunmak istiyorum.Bana kalırsa zaten kesinlikle %100 tablonun bize vermek istediği bir mesaj var.teoride bulunmadan önce şunu eklemek istiyorum HZ.İSA ya merakım bu tablodan geliyor
İsa nın yanında oturan kadın ile kollarının birleşimi V bu simgeyi belli eder.Bu simgenin anlamı o yıllardaki kadın tanrıçalar birliğinin sembolüdür. Ve dikkatinizi çekerim Hz. İsa nın yanında oturan kadının kulağına bir şey söyleyen bir kişi görürüz. Arkasında sakladığı bir bıçak vardır. Buarada Hz. İsa ya bir plan düzenlenmiş olabilir. Son teori olarak ise Ressamımız Da Vinci Hz. İsa nın sol tarafında Millattan önceyi, sağ tarafındaysa millatan sonrayı belirtmiş olabilir.
Son Akşam Yemeği Tablosu ile ilgili sorulara geçebiliriz.

1-Biraz önce bahsettiğim teorilerin doğruluğula ilgili sorular sorarım.
2-Neden böyle bir resim yapmayı düşündünüz?

(Visited 25 times, 1 visits today)