Geçmişteki Yolculuğum

Merhaba ben Arya. Bugün zaman makinesi ile nereye gittiğimi, neye tanık olduğumu ve hangi rolü oynadığımı sizlere anlatacağım.
Yıl: 2019 Kasım
Olay: Covid 19’un çıkışı
Yer: Ankara
Son iki yıl boyunca Covid 19 ile savaşıyoruz. Bu yüzden geçmişe gidip herkesi uyarmaya karar verdim.
İlk önce ailemi, sonra da çevremdeki insanları uyaracaktım. Ama maalesef planım işe yaramamıştı, kimse beni dinlemiyor, böyle bir şeyin olmayacağını söylüyorlardı. Neyse ki yanımda sonraki yıllardan getirdiğim gazeteler vardı. Bunlarla herkesi ikna edebilirdim. Yine önce ailemi sonra da çevremdeki insanları uyardım. Artık herkes etkileniyor ve maske takmaya başlıyordu. Bir iki günde belediye bunu fark etti ve fark ettiğinde haberlere çıktım. Haberlerde “Çin’den bir hastalık çıkacağını, bunu engellemek için Çin’e giden uçakların ve Çin’den gelen uçakların durdurulması gerektiğini” söyledim. Kısa bir süre içerisinde Çin’e gidiş ve geliş uçakları durdurulmuştu. Bu haberi verdiğim ve önlemler alındığı için çok mutlu olmuştum.
Geçmişten dönüp eve gittiğimde akşam olmuştu. Son 2 yıl içerisinde olanları araştırdım. Covid salgınının Çin’de başlayıp bittiğini öğrendim. Bu beni çok mutlu hissettirdi.

(Visited 7 times, 1 visits today)