Geleceğe Gitmek

Geçmişe gitmek mi ? Geleceğe gitmek mi ? Aslında bu soru çok fazla sorulan bir sorudur ve çoğu kişi bu soruya cevap olarak geçmişe gitmek istediğini söyler. Bunun nedenini ise Osmanlı dönemine veya Atatürk’ün yanına gitmek istemeleridir. Aslına bakarsanız ben Osmanlı dönemine hayranım. Düşünsenize dünyanın birçok bölgesi bizim. Gerçekten harika olurdu veya Atatürk kadar iyi bir komutanın yanına gitmek. Çok isterdim ama bu soruyu bana sorarsınız ben geleceğe gitmeyi tercih ederim. Neden mi ? Çünkü geçmişi biliyoruz. İyi dönemlerini veya kötü dönemlerini hakkında  kitaplar ya da internet sayesinde birçok bilgi edinebiliriz. Tabi ki o döneme gidip yaşananları canlı olarak görmek çok daha güzel olurdu. Ancak dediğim gibi kitaplar sayesinde geçmiş hakkında bilgi edinebiliriz. Ama gelecekte dünya iyi mi olacak, kötü mü olacak? Bunun hakkında asla bir bilgi edinemeyiz. Hiç kimse gelecekte ne olacağını bilemez. Ve işte bu nedenle geleceğe gitmek isterdim.

 

Tabi ki insanların gelecek hakkında düşünceleri ve tahminleri var. Ama bunun hiç bir gerçeklik pay yok. İşte bu nedenle geleceğe gidip nasıl bir dünya olduğunu görmek istiyorum. Bence teknolojinin gelişmesi ile güzel bir gelecek olabilir. Ama ne yazık ki teknoloji güzel bir gelecek için yeterli değil. Küresel ısınma, su yetersizliği ve bunun gibi yüzlerce sorun var. Eğer bu sorunların önüne geçilebilirse gelecek nesli çok güzel bir gelecek bekliyor olacak. Bende geleceğe giderek buna dahil olmak istiyorum. Aslında evet Atatürk’ün yanına gitmeyi çok isterim ama o dönemlerdeki savaşlar yüzünden geçmişinde çok güzel olduğunu düşünmüyorum. Tabi ki geçmişin de farklı bir önemi var. Ancak asla rahat ve güzel bir yaşam yok bu nedenle ben geçmişe değil geleceğe gitmek isterim. Biraz da şu anki dönemden bahsedelim. Bu iki sene içinde hem ülkemizde hem de dünyada kötü olaylar yaşandı. Depremler, su sorunları, küresel ısınma, ve en kötüsü korona virüs. Gelecekte bunun düzeleceğini düşünüyorum. Çoğu insan bu sorunların git gide daha da kötü olacağını düşünüyor. Ama ben gelişen teknoloji ile bu sorunların çözüleceğini düşünüyorum.

Gelecekle ilgili birçok hayalim var . Uçan arabalar, ışınlanma cihazları, görünmez olabilmek, ve bunun gibi birçok şey. Aslında düzgün çalışmaları halinde bu anlattıklarım hayal değil. Teknoloji ile her şey olabilir. İşte bu yüzden geçmişe değil geleceğe gitmeyi isterim. Peki ya siz geçmişe mi yoksa geleceğe mi gitmeyi tercih edersiniz?

(Visited 40 times, 1 visits today)