Geleceğe Pedal At

Bildiğimiz gibi sadece bir tür sürüş stili yoktur. Bisiklet, bir sürü sürüş stili ile dünya içinde bir çok kişinin yapabildiği bir spora dönüşmüştür. Downhill, dirt jump ve benzeri stiller bu spora örnek verilebilir. Ülkemizde fazla imkan olmadığından dolayı çoğu bisiklet sporcusu ara sıra yurt dışına çıkarak kendini geliştirmeye çalışıyor.

Ben bir Belediye Başkanı olarak bu sporu yapan çoğu kişi için bisiklet parkları yapmayı amaçlardım. Çünkü sporcuların kendilerini geliştirmek için stiline göre bazı antrenman yerleri yapılması gerekiyor. Her seviyeye uygun olacak şekilde (bisiklet kalitesi farklılığı, yaş farkı) büyük bir eğlence ve antrenman alanı yapılarak ülkemizi bu spor aralığında geliştirebiliriz. Dirt jump stili olarak bilinen spor dalında birkaç çeşitli rampa veya farklı bir şeyler yapardım.

Fakat herkesin bu tehlikeli stilleri yapması zorunlu değil tabii ki. Genellikle insanlar serbest sürmeyi daha çok seviyor bu yüzden ülkemizde geride bıraktığımız 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramında isteyenlere bazı yolların kapatılıp birkaç saat boyunca insanların beraber bisiklet sürdüğü bu etkinlik zaten yürüyüş veya koşu olarak yapılmakta.

Öğrencilerin evi eğer eğitim aldığı yerlere yakınsa onlara bir bisiklet yoluyla onların daha çok bu spora yatkın olmasını sağlayabiliriz. Bu yatkınlık büyüyünce heves olan spor araba veya motosiklet tutkunluğunu biraz daha olsa azaltıp hem kirlilik hem de petrol israfını en azından engeller. Bu organizasyonlar ülkenin sağlıklı olmasını ve tüm ülkelere örnek olup daha fazla gelişmemizi sağlayacaktır.

(Visited 55 times, 1 visits today)