Geleceğe Yazdığım Mektup

Canım Oğlum veya Kızım,

Gelecekte bir gün sana şu an yazdığım satırlar eline geçecek. Seni henüz tanımadığım için ne kadar önemsersin bilmiyorum ama tüm içtenliğimle birkaç söz söylemek isterim sana.
Belki şu an seni anlamakta güçlük çekeceğim, belki senin baktığın pencereden bakamayacağım dünyaya. Öyle ya zaman değişiyor, insanlar değişiyor, çağ değişiyor. Ben senin olduğun yerde ve senin olduğun yaşta olacağımı hiç unutmayacağım bunun için sana söz verebilirim. Ama senden de tek bir söz istiyorum, merhamet. Nerede olursan ol nasıl bir karakterin olursa olsun insanlara, doğaya, hayvanlara merhametli ol.
Akademik başarın, el becerilerin, insan ilişkilerin ve her şeyden önce ailen ile yani bizimle ilişkilerin umarım yolundadır; her sorunun zamanla geçtiğini yere her düştüğünde daha güçlü kalktığını sen de göreceksin. Ben bu hayat serüveninde senin karşında değil yanında olan bir yol arkadaşın olabilirim.
Tüm iyi dileklerim senin için şansın, yolun açık olsun. Huzurlu, mutlu bir hayatın olması dileği ile… Seni çok seviyorum.

(Visited 11 times, 1 visits today)