Geleceği Görebilmek mi? Geçmişi Değiştirebilmek mi?

Merhaba. Bugün bir konu üzerinde konuşacağım. Geleceği görebilmeyi mi seçerdiniz? Yoksa geçmişi değiştirebilmeyi mi?.

Geleceği görebilmenin gerçekten çok avantajlı yanları var. Mesela daha yaşamadığımız şeyleri önceden görmek, ileride Dünya’nın nasıl bir halde olacağını görmek.

Peki geçmişi değiştirebilseydik neler olurdu. Geçmişte yaptığımız hataları düzeltebilirdik. Ama geçmişi değiştirirken bugünü etkileyebiliriz. Bir örnekle açıklayayım. Mesela bir bilim insanını düşünün, geçmişte dünyayı etkileyen çok büyük buluşlar yapmış olan bir bilim insanını. Biz geçmişe gideriz ve bir ormandayızdır. Geceyi orda geçirmeye karar veririz ama etrafta çok fazla vahşi hayvan vardır. Bizde kendimizi korumak için tuzaklar kurarız. Ve geceyi geçirdikten sonra kendi zamanımıza geri döneriz. Ve ilk çağlardan bir insan gelir bizim kurduğumuz tuzağın içine düşer ve ölür. Ama o ölen adam bizim bilim insanının büyük büyük büyük… dedesidir. Böylelikle de bizim bilim insanı doğmaz ve o büyük buluşunu gerçekleştiremez. Ve hal böyle olunca Dünya değişir.

 

Yani bana göre ben geçmişi değiştirmek istemezdim. Geleceği görmek isterdim. Peki siz hangisini seçerdiniz. Geleceği görmeyi mi? Yoksa geçmişi değiştirebilmeyi mi?

(Visited 23 times, 1 visits today)