Geleceği Görme mi Geçmişi Değiştirme mi?

Öncelikle sorumuz “Geleceği görebilmeyi mi yoksa geçmişi değiştirebilmeyi mi isterdiniz?”. Yani düşününce ikiside birbirine çok yakın. Çünkü geçmişi değiştirmek geleceği görmekle aynı şey fakat geçmişi değiştirmek bir işten pişman olup ve üzüldükten sonra değiştirmektir. Pişman olmussundur ki geçmişi değiştirmek istersin. Mesela ben odama led aldım. 1 hafta önce aldım ve hevesim kaçtı. Bu 2 veya 3 günlük sevinçleri yaşadıktan sonra geçmişi değiştirmek bence mantıklı değil. Direk geleceği görerek led aldıktan sonra pişman olacağımı görüp almazdım. Hiç üzülmezdim veya pişman olmazdım.

Geleceği görmenin çok daha fazla avantajları var. Ama bunun yanında dezavantajlarıda var. Ölceğin zamanı bile bile yaşarsın, hasta olcağın zamanı bile bile yaşarsın , arkadaşlarının ne zaman seni bırakıp gidecekleri zamanı bilirsin. Buna benzer çok dezavantaj örnekleri var fakat bunlar aklıma gelenler. Avantaj olarak yukarda dediğim gibi pişman olacağın şeyleri görüp yapmazsın , dışarı çıkarken hasta olacağını görüp çıkmazsın vb. şeyler. Bunlarda avantajları. Geçmişi değiştirmenin avantajları ve dezavantajları geleceği görmekle aynı aslında. Sadece yukarda anlattığım gibi geleceği görünce pişman olmadan düzeltirsin ama geçmişi değiştirirken pişman olmuşsundur ve pişman olduğun için geçmişi değiştirme ihtiyacı duymussundur. Örnek vermek istiyorum her iki maddenin avantaj ve dezavatajları ile. Mesela geleceği görebilme yeteneğin var ve bunu kullanıyorsun. Arkadaşlarınla dışarı çıkıyorsun ve bir arkadaşının dışarda düşüp bir yerini inciteceğini görüyorsun. Bu arkadaşını dışarı çağırmıyorsun bir yerini incitmemesi için. Fakat arkadaşın bu olayı bilmiyor ve dışarı çıkıp onu çağırmadığınızı görüyor. Size çok sinirleniyor ve sen ona dışarı çıkarsa bir yerinin incineceğini söylüyorsun.O da normal olarak inanmıyor ve size kırılıyor. Bu hem avantaj hem dezavantajdır. Avantaj olarak arkadaşınızın bir yeri incinmedi fakat dezavantaj olarak size kırıldı. Geçmişi değiştirmeye örnek olarak ise diyelim siz bir yere yatırım yaptınız ve kesin kazançlı çıkacağınızı düşünüyorsunuz. Yatırım yaptıktan 1 ay sonra bir kazanç sağlamadığınızı görüp geçmişi değiştirip yatırım yaptığınız parayı geri alıyorsunuz. Fakat 2 ay sonra bu işe yatırım yapan başka birinin çok kazandığını görüyorsunuz. Sonuç olarak sabırsızlıkla geçmişi değiştirmek yerine sabırla bekleyip kesin sonuç alamadıktan sonra geçmişi değiştirmeliydi. Ama bunları yaşamak yerine direk geleceği görüp , kazanıp kazanmayacağına bakar ve kazanıyorsa yatırır parasını sonrada sabırla bekler.

Sonuç olarak zaten böyle bir olay olamaz yani bu geleceği görmeyle geçmişi değiştirme olayı gerçekleşemez ben sadece gerçekleşseydi hangisi daha mantıklı olurdu diye kendi fikrimle anlattım.

Geleceği Birkaç Dakikalığına Gören Yazılım Geliştirildi!

(Visited 15 times, 1 visits today)