Geleceği Yaratmak

Benim küçüklüğümden beri hayalim yazılımla ile uğraşmak ve bunu bir iş haline getirip profesyonelleşmek. Hayalim oldu bir şirketim var. Ama her şeyi tek başıma yaparım bu nedenle bana çalışma arkadaşları lazım. Ve bu ekip arkadaşlarım da bazı özellikler olması lazım.

1 kişi full stack developer dediğimiz çoğu programlama dilinden anlayan. Çünkü ekip maksimum 5-6 kişi olmalı ve bir kişi sadece çoğu dilden anlayacak diğerleri tek bir dile odaklanacak. Maaş Konusunda ise başlarda verilecek miktar iş başına olacak. Yani ekipçe bir iş aldıysak herkese eşit bir şekilde bölünecek. Daha sonra işler artınca standart maaşa geçilir.

Çalışma gün ve saatleri nasıl olacak. İşler artana kadar çalışma evden olacak tabii ki 9-6 çalışma olmayacak fakat günde 6 saat çalışma zorunlu olacak ve hafta sonu cumartesi saat 12 ye kadar çalışma olacaktır.

Peki hep yazılım bilmesi mi sadece yazılımla olur mu? Olmaz, kişilik karakter ve konuşmaları gibi hususlarda benim ve ekibim için önemli olacaktır. Saygı bu şartların ilkidir.

Tabi yazılım sadece yazmaktan mı ibaret. Tabii ki değil yazılımda en önemli şeylerden biri hayal gücüdür. Hayal gücü olmadan bir işe başlanmaz

(Visited 25 times, 1 visits today)