GELECEĞİN GERÇEĞİ KRİPTO PARALAR

Günümüzde teknolojiler geçmişe göre çok değişti ve gelişti. Ve bu her alana yayılmaya başladı. O kadar ilerledi ki artık para birimleri bile sanal olmaya başladı. Peki bu para birimleri nedir nerde kullanılır ne işe yarar.

Öncelikle bir cüzdan düşünün ama sanal. İlk adımda bu para birimlerini kullanabilmek için bir sanal cüzdan hesabı açmanız gerekiyor. Bir banka hesabı açmak gibi düşünün ama daha kolay ve hızlı hemen kullanmaya başlıyorsunuz. Peki paranız güvende olacak mı? Bu sorunun net bir cevabı yok çalınma açısında blockchain dediğimiz teknoloji ile korunmakta fakat güvenilir olmayan şirketler bazen sıkıntı çıkarabilir. Ama metamask gibi güvenilen cüzdanlar kullanırsanız hiçbir sorun çıkmaz.

Peki cüzdanımızı açtık içine paramızı yükledik tüm ayarları yaptık. Şimdi ne yapabiliriz. Şuanda bu tür ödeme yöntemleri her yerde kullanılmasa da bazı yerlerde var. Örneğin opensea bir nft marketi burada nft alabilmek için sanal cüzdan ve etheryum kullanmanız gerekiyor. İşte bu anda sanal cüzdanınızı kullanabilirsiniz.

Bana göre gelecekte artık kâğıt para basılmayacak ve buru durum madeni paralar içinde geçerli olacaktır. Gelecekte ödeme yapmak için telefonlarımızı kullanacağız belki kredi kartları bile olmayacak benim düşüncem bu yönde.

(Visited 2 times, 1 visits today)