Gelecek

Gelecek kaygısı olan insanlar,genellik birden fazla hata yaparlar ve bu hatalar onların basşına dert olurlar. Bu durumu yaşayan insanlar, çocuklarınıda böyle yetiştirir bu sürekliliği devam eden bir konu olduğu için bir çok problem yaşabiliyor bireyler. Bireyin çevresiyle temas kurabileceği yollardan belki de en güçlüsü beden dilidir. Bireyin bedeni, duyguları ve düşünceleri arasında aksaklıklar meydana gelir. Bu durumu yaşayan insanlar genellikle etrafınıda etkiler etkilediği insanlarda  bir takım aksaklıklar meydana getirir veya bir takım eksiklikler oluşturur. Bunu yaşayan insanların genellikle yaşadıkları sorunlar hep aynıdır. Gelecekte ne yapacağım diye söyler

Anadolu’da bir genç kendisini donanımlı hale getirirse mesela dil öğrenmeden tutun da bilgisayar öğrenmeye kadar birçok becerilerle kendisini donatırsa geleceğe hazırlanmış olur. Kendini geliştirmeye açık bu tip kişilerin mesleki olarak gelecek kaygısı daha kısa sürüyor “ dedi. yeniliğe açık insanlar genellikle gelecek kaygısı yaşamazlar ve bu konuda genel olarak bir problem yaşamazlar. Problem yaşasalar bile bunları çok kısa zaman içinde atlatabilirler. Bu konuda birçok eksiklikler yaşamaz hatta gelecek kaygısı olan insanlara’da yardım edebilirler. Demem o ki gelecek kaygısı yaşamış ve bu hastalığı geçirmiş olan hastalar gelecek kaygısı yaşayan insanlara yardım etmek üzere bir vakıf kurulabilir. Zamanımızda o kadar görevini yapmayan vakıf var. Belki açılsa onlardan iyi bir iş çıkarabilinir. Bence bu konu üzerinde çok az duruluyor bu durumda olan vatandaşlarımız, belkide şuan özgüvensiz bir birey olarak hayat yaşabilirler ve bu konuda daha çok üstüne gidilebilir.

 

Üstüne gitmeyen insanların üstüne kalabilir bu hastalık bu yüzden bir çok kuşağı çok derinden etkileyebilir .Bunu yene bilmenin en önemli ve kısacası şudur ”Yeniliğe açık olmak”. Bunu başarmak için ya kedimiz deneyerek, ya da bir yakınımızdan veyahutta bir psikolog veya bir doktordan yardım alarak ilerlemek daha doğrudur belki daha zaman sonra yapılması gereken şeyleri daha erken yaparak kendimizi eski halimizden daha kötü yapabiliriz. Bu yüzden bir destek bir yardım almak şart. bir psikoloktan alamadığımız yardımı ailemizden daha fazlasını alabilir. Her zaman ailemiz bizlere en çok desteği veren kişilerdir.

(Visited 8 times, 1 visits today)