GELECEK ÇOCUKLARDIR

Çocuklar bir ülkenin geleceğidir. Sonuçta büyüklerin yaptıklarını çocuklar sürdürecek. Çocukların yaptıklarını da onların çocukları sürdürecek. Bu güzel topraklarda ve dünyamızda daha iyi yaşamak istiyorsak çocuklarımızı iyi yetiştirmeliyiz.

Çocuklarımızı korumak pek çok şey demek olabilir. Onların iyi eğitim alması, bilinçlendirilmesi, psikolojik ve bedensel olarak sağlıklı şekilde yetiştirilmesi bunlara örnektir. İlk olarak iyi eğitimden başlamak istiyorum. Çocuklar iyi bir eğitim sürecinden geçerlerse ileride iyi işlere sahip bilgili vatandaşlar olurlar. Bu da ülkenin üretimine, halkına sunduğu hizmetlere ve yönetimine katkı sağlar. Çocukları bilinçlendirirsek büyüdüklerinde kanunlara uyan, başka kişilere ve çevreye saygılı olan, topluma katkı sağlayan bireyler olurlar.

Çocukların psikolojik ve bedensel olarak sağlıklı büyümelerini sağlamak da çok önemlidir. Atatürk’ün de söylediği gibi “Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur.” Bu nedenle çocukların iyi beslenmesi, spor yapması, hastalıklardan korunması, huzurlu ve güvenli bir evde yetişmesi için gerekli koşulların iyi bir şekilde sağlanması gereklidir. Ancak bu şekilde yetişkin kişiler olduklarında sağlıklı ve üretken vatandaşlar olabilirler.

Atatürk boşuna dememiş, ‘‘Vatanı korumak, çocukları korumakla başlar.” diye. Eğer çocuklarımızı iyi koruyabilirsek bu ülkenin geleceğine olumlu etki edecektir. Bu sayede vatanımızı koruyabiliriz.

(Visited 2 times, 1 visits today)