Gelecek Mi? Geçmiş Mi?

Bir gün evde  telefonumala birlike boş boş vakit geçirirken aklıma önceden internette görüdüğüm bir soru geldi.Peki ya o soru neydi? o soru işte tam olarakda bu ”geleceği görebilmeyi mi yoksa geçmişi değiştirebilmeyi mi isterdin?” Aslında bu soruyu düşününce çok da mantıksız bir soru değil şidmi gelin bu soru hakkında birazcık düşünelim, bende size fikirlerimi söyliyim.

İnsanlar tabii ki geleceklerini ve dünyanın geleceğini çok merak ediyor. Peki ya geçmişteki hatalarımızı farkına varıp bu hataları düzeltseydik dünya şu anda bu kadar kötü durumda olur muydu? Tabii ki de olmazdı sıze en basıtınden ornek verıyım korono virüsü, korona virüsü neden dolayı ortaya çıkdı? hemen söyliyim size şu anda tam emın olunmasa bile şöyle söyleniyor çinli kardeşlerimizin yediği yarasadan dolayı dünya şu anda bu halde.

Peki biz geçmişe gidip çinileri bu konu hakkında uyarabilseydik gerçekten de çok iyi olmaz mıydı belki de şu anda dünyada 1.7 milyon insan bu hastalıktan dolayı ölmiyim aileleri ile birlikte hayatlarına devam ediyo olucaklardı.İşte size gerçekten de çok basit bir örnek verdim gelin bir de şimdi geleceği görebilsek ne olurda birazcık da bundan bahsediyim size.Ben bunun  gerçekten de pek iyi olacağını düşünmüyorum gene size çok basit bir örnek vereyim ailenizin ölüm tarihini kendi  ölüm tarihinizi bilmek ister misiniz bu gerçekten de hiç hoş olmazdı bence çünkü hayatın anlamı gelmezdi diye düşünüyorum bu nedenden dolayı da gerçekden de geçmişe dönemnin çok daha mantıklı olabilceceğini düşünüyorum…

(Visited 42 times, 1 visits today)