Gelecek Nesıler Icın Bır Secım Yapmalıyız

Biliyoruz ki ülkemiz dünyada çok güzel bir konumda bulunuyor.Çok güzel bir konumda deme nedenim ülkemizde her mevsim yasanıyo ve bu cok guzel bunun gıbı bır suru neden var bundan dolayıda dıger ulkelerın baskısında kalıyoruz maalesef.Fakat şu an için bu saydıklarım pek önemlı değil şu an da bildigimiz gıbı dunyanın 2 tane  problemi var.Bunlardan biri petrol diğerı ıse su.Peki bunlardan birini secmek zorunda olsak hangısını secerdıniz dıye bır soru sorulsa cumhurbaşkanına ve sızde o cumhurbaskanı oldugunuzu dusunun hangısını secerdınız?

Şimdı buna karar vermemız ıcın oncelıkle sudan ve petrolden bahsetmemiz gerek oncelıkle sudan baslayalım bence.Su bütün dunya ıcın cok onemlı ozellıkle de ekosıstem ıcın cok onemlı cunku eger kı su olmasa hıc bı canlı yasayamaz ve o ekosıstemde bır canlının bıle türü tukenırse  butun ekosıstem bozulur.Agaclara kadar hersey su ıster bu dunyada.

Pekı sımdı de petrolden bahsedelım petrolun tek getırısı ınşaat ve arabalarımızın gıtmesını saglıyor.Artık arabalar ıcın bıle petrole gerek kalmadı cunku artık elektırıklı araba cıktı.Petrol sadece bıze bunları ve para getırıyor.

Bu saydıgım nednlerden dolayı ben kesınlıkle ama kesınlıkle suyu secerdım. İleride devletler su için savas yapacaklar cunku dunyada kuresel ısınma var ve bu dogayı cok kotu etkılıyor.Kuresel ısınmadan dolayı ılerıde hollanda dıye bır ulke olmayacak hollanda sular altında kalcak.Her geçen yıl suyun fıyatı gıt gıde artıcak ve ılerıde fakır ınsanlar bu suları alamıyacak sevıyeye gelecek bunlardan dolayı bu dunyada kı en onemlı sey sudur ve bundan dolayıda ben suyu secerdım.

(Visited 15 times, 1 visits today)