Gelecek ve Geçmiş

Ben hem geleceği görebilmek, hem de geçmişi değiştirebilmek isterdim. Geleceği görmek istememin asıl nedeni gelecekte hayatımın iyi mi yoksa kötü mü gideceği? Eğer kötü gidecekse değiştirmeye çalışırdım. Geçmişi değiştirmek istememin nedeni de aynı. Çünkü geçmişte kötü şeyler yaşamışsam, o kötü şeyleri değiştirip iyi şeyler yapmak. Ondan sonra da o olayı tekrar yaşamak isterdim.

Şimdi size değiştirmek istediğim bir anımı anlatacağım. Ailecek tatile gitmiştik. Ben daha üç buçuk yaşındaydım. Babam ile ağabeyim havuza girmişti. Ben de girmek istedim. Havuza doğru ilerlerken annem bana seslendi:

“ Kızım ayağına terliklerini giy. Kayarsın” dedi. Ben pek aldırış etmedim. Nasıl olsa şuradan şuraya dedim ve bir anda kayıverdim. Ayağım kötü bir şekilde yaralandı ve ayağımı sardılar. Yani tatilim hiç güzel geçmedi. Yürüyemediğim için bebek arabasında yolculuk ediyordum. Kısacası ben geçmişe dönüp anlattığım o tatili değiştirip tekrar yaşamak isterim.

Şimdi ise size neden geleceği görebilmek istediğime örnek vererek açıklayacağım. Örneğin ben gelecekte çocuk sahibi olamayacaksam ben de bunu önceden görüp değiştirebilmeyi isterdim. Ya da gelecekte  mutlu olamayacaksam işte ben de bunları değiştirmek isterdim.

Peki ya siz geleceği görebilmeyi mi yoksa geçmişi değiştirebilmeyi mi isterdiniz?

(Visited 74 times, 1 visits today)