pen and letters

Gelecekteki Çocuğuma…

Merhaba Yavrum,

Sana 2021’den sesleniyorum. Şu an aynı yaşta olduğumuzu düşünüyorum. Büyük bir şaşkınlık içinde hızla okumaya çalışıyorsun. Sakin ol ve bana kulak ver.

Böyle bir mektubu bana annem yazmıştı. Ona da annesi. Bazen dersler, kitaplar, sınavlar, o kadar fazla gelir ki hayattan bile soğuyabilirsin. Ama asla umudunu yitirme. Asla. Hani filmlerde olur ya, böyle çok müthiş bir hayatı olan çok ama çok güzel bir karakter vardır. Onun gibi olmak istersin. Sonra ona benzemeye çalışırsın. Ama maalesef bir tek o yetmiyor. Şu an aynı yaştayız ve bende yetişkinleri çok kıskanıyorum. Fakat yetişkinler sadece yüzüme baka baka çalışmam gerektiğini söylüyorlar. Aşırı gıcık oluyorum. Şu an kendimi bir yetişkin olarak varsayıyorum ve aklıma yapabileceğim eğlenceli şeyler geliyor. Annem diyor ki yani anneannen diyor ki ”Biz bunları senin gibi önce hayal ettik, zaman zaman isyan ettik ama asla pes etmedik. Sıra sende. Sen de büyü ve bizi gururlandır.”

Eminim sen de büyüyünce çocuğuna böyle bir mektup yazıp vereceksin. Şimdi oku. Oku ve asla pes etme. Çünkü seni o hayran olduğun insanın hayatı gibi bir kariyer bekliyor.

(Visited 14 times, 1 visits today)