Gelecekteki Mesleğim

Kendimizi geliştirdiğimiz bu günlerde büyüyünce nasıl bir iş yapacağımı düşünmekteyim. Bazen ailemle bazen arkadaşlarımla gelecekte nasıl bir mesleğimiz olacağını tartışırım. Meslek seçiminde maddi desteğin önemini de düşünmekteyim. Çünkü sermayenin miktarı seçeceğim mesleği belirlememde önemli bir etkendir.

İyi miktarda bir sermayem olursa öncelikle geri dönüşüm ile ilgili bir şirket kurmak istiyorum. Çünkü doğamızı temiz tutmanın en önemli çözümlerinden biri çevremize bıraktığımız atıkların toplanmasıdır. Günlük yaşantımızda tükettiğimiz sütün, yoğurdun, suyun, yiyecek ve deterjanların paketlerini çöpe ya da çevreye atmaktayız. Kapılardan geri dönüşüm çöpleri toplanmalı ve bunların bir yerde geri dönüşüme dönüştürülmelidir. Bunu sokaktaki çöp kutularından insanların toplaması çok kötüdür.

Bu nedenle, ben sermayem ile geri dönüşüme gidecek kapların atılmasını sağlayacak makinalar alacağım. Bu makinalar marketlere ve Alış-Veriş Merkezlerine yerleştirilecek. İnsanlar geri dönüşüme gidecek kaplarını buraya getirecek ve makinalara atacaklar. Her kabın bir değeri olacak. Ben de makinalardan topladığım kapları kuracağım fabrikada geri dönüştüreceğim. Böylece hem çevrede plastik çöpler olmayacak hem de ekonomiye katkı sağlayacağım.

(Visited 5 times, 1 visits today)