Geleneksel ve Sanal Oyunlar

Bazı insanlar geleneksel, bazıları ise sanal oyunları oynamayı daha çok seviyor. Ama hangisinin daha “iyi” olduğuna karar vermek biraz zorlayıcı. Her ikisinin de iyi yanları var. Bunları şöyle özetleyeceğim:

Geleneksel oyunlar ile başlayalım. Çoğu dışarda oynandığından bunları oynarken temiz hava ve hareket büyük bir avantaj. Ve insanları gerçekten yanımızda dururken görüyoruz, bu da çok iyi. Resmen egzersiz ve eğlence bir arada.

   Sanal oyunlara gelelim. Burada avantaj hasta, yorgun, karantinada vs. olsak bile, yani istediğimiz zaman eğlenebilmek. Ayrıca çevrimiçi iken dünyanın herhangi bir yerinden arkadaşlarımızla oynayabiliriz. Kötü yanları da var ama. İstediğimiz zaman istediğimiz kadar oynayabildiğimiz için bağımlı olursak sorumluluklarımızı yapmak yerine oynamaya başlarız (Ki bu bazı geleneksel oyunlar için de geçerli). 1 saatten sonra gözlere, 2 saatten sonra beyin hücrelerine zarar verir ayrıca.

Benim görüşümde, en iyisi gerçek hayattaki arkadaşlarımızla sanal oynamak. Ben her gün böyle yapıyorum, çünkü daha rahat geliyor. Başkalarının da farklı değişik yöntemleri olabilir. Ben böyle düşünüyorum. Peki siz?

(Visited 3 times, 1 visits today)