Gen Değişimi ve İnsanlık

Bilim insanları, normal insanlarını genlerini değiştirerek onlara süper güçler verebileceklerini düşünüyorlar sizce bu olabilir mi yoksa sadece bir hayal mi ?

Bilim insanlarının tıpta , mühendislikte , gıda ve bir çok alanda dünyayı değiştirdiler ama şu an üstünde çalıştıkları şey bütün insanlığı çok yakından ilgilendirecek bir durum. Bir çok bilgi kaynağından da öğrenebileceğiniz üzere insanlar beyninin çok düşük bir kısmını kullanmaktalar. Ama şöyle bir durum  daha var ki insanlar normal ruh halindeyken de vücuduyla yapabileceği her şeyi yapmıyor. Sinirlendiğinizde ,üzüldüğünüzde ve ya heyecanlandığınızda vücudunuz çok hızlı adrenalin salgılamaya başlıyor bu da hem beyninizi hem de vücudunuzdaki kasları daha güçlü ve hızlı kullanmaya başlamasını sağlıyor.

Eğer bu yeni gen değişimi insanlar her zamanki halinden daha güçlü ve zeki olmasını sağlayacaksa bunu bütün insanlığın istemesi de kaçınılmaz olacaktır. İnsanlar her zaman daha iyi olmayı isteyeceklerdir bu yüzden bilim adamları herkes için bu gen değişimini yapması gerekecektir yoksa dünyadaki adalet kavramı tamamen çökecektir. Bütün insanlar bu “süper insan ” adı verilen gen değişimi yapılmış insanların onlardan daha güçlü olduğunu düşünecektirler. Bu yüzden bu gen değişimi olayı dünyada bir kaos olayı başlatacaktır bunu bulan devlet elbette ki bunu diğer ülkelerle paylaşmak istemeyecek sadece kendi ülkesindeki insanların daha güçlü ve zeki olmasını isteyecektir bu durum da o ülkenin diğer ülkelerden daha güçlü bir hale geleceğini bunun da bir süre sonra dünyayı yön etme isteği haline dönüşe bileceğini düşünüyorum. Belki bu amaçla yapılmamış bir deney bir süre sonra böyle bir duruma dönüşe bilir çünkü insan eğer bir şeyden ve ya birinden güçlü ise ona sahip olmak , onu egemenliği altına almayı isteyecektir.

Bu gen değişimi olayının böyle kötü yanları bulunurken biraz da iyi yanlarını düşünmek gerekir. Şu an insanların üzerinde çalıştığı bir çok projeyi çözmemiz kolaylaşacaktır. Birkaç internet sitesinden öğrendiğim kadarıyla insanlar beyninin sadece yüzde 10’unu kullanmaktalar bu durumdayken bile evren hakkında bir çok şey çözmüşken daha fazla kullanmamız durumunda evreni çok rahatlıkla çözebileceğimizi düşünüyorum. Hatta daha uzun yaşamayı , yeni gezegenlere rahatlıkla gitmeyi ,yeni canlıların varlığını kanıtlamayı yapabiliriz bu da bu gen değişiminin iyi yanları.

Elbette ki iyi ve kötü yanları var ama bu durum daha çok insanlığı ne kadar etkileyeceğine bağlı ve düşüncelerime göre insanlığı etkileyecek en önemli deneylerden biri. Bu deneyler yapılırken  bir çok insanın ölümüne yol açıyor olabilir. Yapıldıktan sonra da dünyada bir kaos başlatacak ta olabilir ama bu işlem yapıldıktan sonra insanlığın neler yapabileceğinin düşünmeden de edemiyorum bu ya dünyanın sonu yada gerçek evreni anlamaya başlamamızın başlangıcı olabilir. bu durum sizce de çok heyecanlandırıcı değil mi?

(Visited 75 times, 1 visits today)