Gerçek Dostluk

Hanımlar beyler blog sayfama hoş geldiniz . Nasılsınız iyi misiniz afiyette misiniz ? Umuyorum ki keyifleriniz  yerindedir soğuklardan biraz rahatlamış ve kurtulmuşsunuzdur çünkü ben kurtulamadım . Neyse uzun bir aradan sonra sizin için bir blog yazıyorum . Bu bloğumuzun konusu ise gerçek dostluk nedir ne değildir ve gerçek dostunuzu siz seçerken neler yapıyorsunuz nasıl aşamalar katediyorsunuz . Bundan 3-4 ay önce Türkçe dersi için bir ödev yapmıştık ve bu ödevin konusu bu bloğun konusuyla aynıydı . Gerçek dostluk nedir ve gerçek dostluk denince ne anlıyorsunuz bir video ile açıklayındı . Bizde bu açıklamayı kamuoyu yoklaması yaparak farklı yaşta insanların farklı kişilerin düşüncelerini göstermek şeklinde yapmayı tercih ettik .Ekip arkadaşım Mustafa Efe Özsoy ile beraber hazırladığım video . İyi seyirler dilerim sevgili okuyucum .

Bir kişiyi sadece kendisi olduğu için sevdiğin , en üzgün anında bile senin mutlu etmek için çaba sarf eden kişi   en yakın arkadaşın olur bence . İstediğin gibi eğleneceğin , birlikte yıllarını geçireceğin ve hatta çocuklarına , torunlarına onunla birlikte yaptığın anıya anlatabileceğin kişidir en yakın arkadaşın . Şimdi size böyle iki yakın arkadaşın videosunu izleteceğim . İleride kendi çocuklarına , arkadaşlarına anlatabilecekleri bir video . Bu video 2017 yılında Koray Keleş tarafından yapıldı . Videonun yapılma amacıysa arkadaş arasında gülüp eğlenmek ama bu ikiliye yani Asmin Nupel Akıncı ve Ege Akboğa için unutulamayacak bir anı . Videoyu siz değerli okuyucular göstermem için bana izin veren Asmin Nupel Akıncı , Ege Akboğa ve Koray Keleş e buradan çok teşekkürlerimi iletiyorum . Buyurun videoya göz atalım :

Bu video aslında sadece onlar için değil onları tanıyanlar içinde çok güzel bir video . Bu video bir parodi videosu . 2017 yılında çok meşhur olan Shooting Stars Meme videosu.Az öncede dediğim gibi arkadaş arasında gülmek eğlenmek için yapıldı . Bu video belki unutulabilir ama bu video unutulmazsa Ege ve Asmin ikilisinin arkadaşlığı yüzünden unutulmaz . Belki bu videoyu Ege ve Asmin ikilisini tanımayan biri izlese 15 dakika içinde unutabilir ama Ege ve Asmin ikilisini tanıyanlar asla ve aslında böyle anlatarak gerçek dostluğun açıklamasınıda yapmış olduk . Hayatını girip derin ve güzel izler bırakan , seni mutlu eden , hatırladığında gülümsediğin arkadaşındır gerçek arkadaş . Gerçek arkadaşın seçerken bu tarz anılara sahip olmak istiyorsan seçici olmalısın . En iyi arkadaşım dediğin kişiyi çok iyi tanımalısın en çok ne sevdiğinden en çok nefret ettiği şeylere kadar her türlü bilginin sahibi olmalısın aynı şekilde o da sizin hakkınızda . Benim içinse en önemli şey başka birinin o en yakın arkadaşım dediğiniz kişiyle alakalı bir şeyler söylediğinde arkadaşınıza sormadan inanmamak yani güveneceğin bir arkadaş olması . Unutmayın hayatınızda birçok arkadaşınız olmasındansa bir tane olsun onunla tüm sırlarınızı paylaşın her şartta ona güvenin .

(Visited 73 times, 1 visits today)