Geri Geri Kızmabirader

Kuzenimle ve ailemle son zamanlarda oynadığım bir oyun var. Oyunun adı kızmabirader. Kızmabirader genelde zarla oynansa da bizim oynadığımızda yapacağımız hareketleri kartlar belirliyor, sırası gelen bir kart çekiyor ve onda yazana göre oynuyor. Kartta yazan kimi zaman ileri kimi zaman ise geri gitmemizi söylüyor. Oyuna başlamak için de başla yazılı kartı çekmemiz gerekiyor ki bu hayli zor oluyor. Oyuna başladıktan sonra biri sizin piyonunuzu yemeden dört piyonunuzu da gelmesi gereken yere getirirseniz siz kazanıyorsunuz.

Ben bu oyunu kuzenimle oynarken o hep geri kartını çekiyordu. Dört ilerlese sekiz geri gidiyordu bu da onun kazanmasını neredeyse imkansız kılıyordu. Hatta eğer turu tersten atıyor olsaydık birinci olmuştu her seferinde ama maalesef tur diğer tarafa dönüyordu. Kuzenimin habire geri gitmesi bizi eğlendiriyor ve bazen gülme krizine sokabiliyordu.

Bu oyun bizi çok eğlendirdiği için her akşam oynamaya başladık. Ama oyun yarım saatten aşağı bitmiyordu. Çünkü herkes birbirini yiyip, geri gidip duruyordu. Kısacası bu oyunu her oynadığımızda ayrı eğleniyor ayrı gülüyorduk. Kızmabirader ailemizin oyunu olmuştu.

kızmabirader ile ilgili görsel sonucu

(Visited 66 times, 1 visits today)