GEZEGENDE YAŞAMAK

Gezegende yaşam mı, Dünyanın şimdiki sorunları için zaman harcama mı?

İnsanlar geçmişte olduğu gibi günümüzdede Dünya’ya zarar vermeye edevam ediyor. Örneğin: Dünya kırizleri, küresel ısınma, savaşlar vb. şeylerle dünyamızı kirletiyoruz.

Dünyadaki Problemler

  Dünyamızı böyle kirletmeye devam edersek dünyamız tükencek ve en sonunda içindeki canlılarla beraber yok olucak. Biz dünya’nın yararına bir şey yapsak bile bu sondan kalıcı olarak kurtulamayız. İşte tam bu yüzden uzayda yaşanabilcek yeni bir gezegen bulmak da çok önemli bir konu. Şimdi herkessin aklında aynı soru “ne zaman?” bu gezegen belki yarın belkide yüz yıllar sonra buluncak ama o zamana kadar bu dünyada kaldığımız için bu dünyayıda korumalıyız, şimdi ve gelecek nesiller için bu dünyaya iyi bakmalıyız. Peki bu “iyi bakmak denen şeyi nasıl yapıcaz?” tabiki toplu taşıma araçlarını daha fazla kullanarak,ağaç dikerek, deodorant veya parfüm kullanımını azaltarak ve daha birçok Dünyamıza yararı olduğunu düşündüğnüz şeyleri yaparak.

Bence varımızı yokumuzu bu dünysyı kurtarmaya vermek yerine birkısmını verip geri kalanı gezegen bulmaya veya orada hayat kurmaya da ayırmalıyız. Bi düşünün yani bir gezegen yeni bir başlangıç sizce güzel olmaz mı? Bence güzel ama yine yeni sorunlar olmayıcağı anlamına gelmez mesela: İlk adımı atma konusunda iki önemli sorun ortaya çıkıyor: Bu sorunlardan ilki, hangi gezegene gidileceği olurken; ikincisi ise o gezegene nasıl gidileceği, dünya başkanlarının bölge kapma savaş, yeni kurulan yerde inşaat, oraya alışma süreci ama bunların hepsi tatlıya bağlanırsa Dünyadan daha fazla sevebiliriz. Orda yeni kaynaklar, yeni evler, kendin istediğin gibi bir hayat kurabilirsin, belki zengin belkide fakir olursun ama bunların hepsi orda nasıl bir iş yaptığna bağlı olarak değişkenlik gösterebilir mesela: gezegende kolonileşme başlarsa uzay aracı gibi araçların satışı önem kazanır ve türlü türlü birnirinden farklı meslekler ortaya çıkabilir.

  Orada ne gibi sorunlar yaşanabilir?

Yine de uzayın bize vereceği zararlar yok değil örneğin: radyasyon veya yerçekimşnden oluşacak yeni hastalıklar. Bu olucakların hepsini göz önüne alan varsa buyursun uzayda yaşasın ama tabiki yeri ve zamanı gelince bu sorunlarada bir çözüm bulunur.

 

  Nasıl gidiceğiz?

Son olarak eklemek isteyiceğim tek bir şey kaldı. O gezegene nasıl gidicez? Bu soruyu en başından beri soranınız vardır. Uzaya toplu taşıma aracı gibi bir uzay mekiği veya daha doğrusu mekiklerle gidme ihtimalimiz çok yüksek.

Yazdığım ilk yazı olduğu için umarım iyi bir iş çıkarmışımdır bana geliştirmemi istediğiniz bir yer olursa yorumlarda yazarsanız sevinirim.

(Visited 7 times, 1 visits today)