Girilmez Kapı

Alp adında bir yetişkin varmış. Kendisi AVM güvenliğiymiş. Çalıştığı ofiste tek bir güvenliğin girebileceği bir kapı varmış. Alp o odanın içinde ne olduğunu çok merak ediyormuş. Alp ofisinde yıllarca çalışmış bunun sonucunda ofisin başkanı olmuş. Ofisin başkanı olsa bile kapıyı açması yasakmış.

Bir gün aklına bir fikir gelmiş. Herkesi bir günlüğüne tatile çıkarmış. Herkes gittikten sonra girilmez yazan kapıya gitmiş, tam elini kapının koluna dokunmuşken bir güvenliğin olduğunu fark edip tuvalete saklanmış. Güvenlik ilk Alp’in odasına bakmış orda olmadığı için tuvalette olduğunu düşünüp tuvalete girmiş. Kapıyı ellemediniz dimi diye sormuş. Alp. “hayır” demiş.

Öbür gün ofise erken gelip kapıyı açmaya çalışmış. Eli tam kapı kulunu tutup açtıktan sonra içinden bir ses, “niye kapıyı açıyorsun ki” diye bir şey demiş. Alp biraz düşünüp elini kapı kolundan çekip evine gitmiş. Ofise her zaman ki geldiği saatte gelmiş tekrar, ama kapıyı açık unutmuş. Bir güvenlik kapının açık olduğunu görmüş. Kapının açık olması halinde alarm butonuna basması gerekiyormuş ve öylede yapmış. Beş tane güvenlik gelip ilk olarak parmak izini almışlar kapıdan. Analize göndermişler.

Sonucunda Alp’in parmak izi olduğunu öğrenmişler ve Alp’i polis merkezine götürmüşler. Orda gerekli işlemleri bitince gitmeden önce bir soru sormuşlar, “sen kapıyı kendi isteğinle mi açtın yoksa birimi zorladı.”  Alp, “ben kendi isteğimle, girilmez yazan kapıyı ardına kadar açmış bulundum” diyerek cevap vermiş. Polis doğru söylediği için serbest bırakmışlar ve hayatına devam etmiş.

(Visited 70 times, 1 visits today)