Gizemli Doğum Günü

        Yatmak için tam pijamamı giyiyordum ki ,annem çok acil bakkala gitmem gerektiğini söyledi. Pijamamla gidiyordum bakkala. Yol çok ama çok uzundu ve gözümden uyku akarken ne almak için bakkala geldiğimi unuttum. Eve gidip anneme ne almamı istediğini sordum. Neyse öğrendim işte. Tam yola çıkarken annem’ Telefonunu aldın mı?’ diye sordu. Telefonumu da paramı da alıp çıktım.

         Yolda biri çok yakınımdan geçerken bana çarptı. Tam dengem bozulup ben düşerken beni tuttu, o an anladım ki o kişi bir kadındı. Benden özür dileyip yoluna devam etti. O kadında bir gariplik olduğunu ilk bakışta sezmiştim. Acaba adı neydi, kimdi ,nerede yaşıyordu, mesleği neydi diye düşündüm içimden. Derken bakkala geldim. Bakkaldan ekmek ve süt aldım. Elimi cebime attım ve bir kağıt buldum. Üzerinde bir adres yazıyordu. Ekmeği ve sütü alıp bakkaldan hızla çıktım. Hızla geçtiğim yerleri başka bir not bulma amacıyla sırasıyla didik didik aradım. Ama malesef bulamadım.

       Eve gidip anneme olayı, notu anlattım ve  bu adresi bilip bilmediğini sordum. O da bilmiyormuş. Annemle ertesi gün o adresi bulmaya gideceğimize dair sözleştik.  O gece uyudum ama aklım hala nottaki adresteydi.  Meraktan çatlamak üzereydim. Ertesi gün kahvaltımı ettikten sonra annem ve babamla yola koyulduk. Sonunda nottaki adrese ulaştık. Bu adres bir hayvan barınağına aitti. Bu adresin cebimde ne işi vardı. Derken annem ve babamla içeri girdik. Etrafta balonlar, bir pasta, hayvanlar, ailem ve arkadaşlarım  vardı. İyi ki doğdun seslerini duyunca çok şaşırmıştım. Bugün neydi ki? O sırada annem ve babam o notu kendilerinin koyduğunu ve annemin o akşam garip kıyafetler giyerek  bana çarpan kadın olduğunu anlattılar. Meğerse bütün bunlar benim doğum günüm içinmiş. Annem ve babamla o gün benim için barınaktan bir kuş ve  kuşun arkadaşı olan bir kedi sahiplendik. Çok mutlu olmuştum. Herşey için aileme teşekkür ettim ve  doğum günümü kutladık. Hayatımdaki en değişik, gizemli ve  unutamayacağım bir doğum günü anım olmuştu. O günden itibaren yeni hayvan dostlarımla çok güzel günler geçirdim.

 

(Visited 5 times, 1 visits today)