GİZEMLİ NUMARA

Bir zamanlar Jessica diye bir kız yaşarmış. Jessica, kitap okumaya bayılırmış. Günlerden bir gün Jessica, okuldan eve doğru yürüyormuş. Eve gidince kitap okumayı planlıyormuş. Jessica evine gelmiş ve odasına gitmiş. Hemen kitabını okumaya koyulmuş. Kitabın 116. sayfasını çevirdiğinde karşısına el yazısı ile yazılmış bir numara çıkmış. Jessica çok meraklı bir kız olduğundan hemen annesinin telefonunu alıp numarayı aramış. Telefonu incecik sesi olan biri açmış. Jessica:

-Alo?

-Alo!

-Kimsiniz?

-Lütfen yardım et!

-Bir dakika, ne?

– Ben Tontimonti. Ben bir sincabım. Burada arkadaşlarım ile beraber bir kafese hapis olduk. Lütfen yardım et!

-Peki ama neredesiniz ve bu numarayı kitabımın arasına kim koydu? Kafamda bir sürü soru işareti var.

– Uzun hikaye! Hadi acele et!

-Peki, adres nedir?

– Adres *********.

– Tamam geliyorum.

Jessica hemen yola koyulumuş. Verilen adrese ulaştığında kapılar kilitli olduğundan pencereden girmiş ve Tontimonti ve arkadaşlarını görmüş. Hemen yanlarına gitmiş. Tontimonti:

– Sonunda gelebildin!

– Evet. Peki şimdi ne yapmam gerekiyor?

– Bir dakika.

-Sen de bir ses duydun mu?

– Şşşşttt! Geliyor hemen saklan!

– Kim geliyor?

-Sana saklan dedim!

Jessica masanın altına saklanmış. İçeri elinde silah olan bir adam girmiş. Adamın silahı masanın altına düşmüş. Silahını almak için eğilmiş ve Jessica’yı görmüş. Adam:

– Sen de kimsin?! diye şaşkın bir ifade ile sormuş. Jessica cevap vermeden adamın yüzüne yumruk atmış. Adam acı içinde yere düşmüş. Jessica, Tontimonti ve arkadaşlarının olduğu kafesi alıp kaçmış. Jessica ormana gelmiş ve kafesi tel tokası ile açıp sincapları doğaya bırakmış. Tontimonti Jessica’ya minnettar kalmış.

(Visited 115 times, 1 visits today)