GİZEMLİ TELEFON NUMARASI

Bir zamanlar Ali adında bir çocuk varmış. Geceleri annesi babasına Ali’nin bir ağabeyi olduğunu söylüyormuş. Ama babası inanmıyormuş. Ali’de uykulu olduğundan duyduklarının gerçek olduğuna inanmıyormuş.

Bİrgün Ali cesaretini toplamış ve annesine bir ağabeyi olup olmadığını sormuş. Annesi yok yavrum demiş. Ali bunun üzerine annesine geceleri duyduklarını söylemiş. Annesi arkadaşımla konuşuyordum, onun çocuğunun adı da Ali demiş. Ali sinirle odasına koşmuş. Annesinin yalan söylediğini ve bunu kanıtlayacağını günlüğüne yazmış. Ali sıkıntıdan patlayacakmış ki ,önüne kitaplıktan bir kitap düşmüş. Kitabı okumaya başlayan Ali, kitabın yazıları çok büyük olduğu için kolaylıkla 116.sayfaya ulaşmış. Sayfayı çevirdiğinde önüne el yazısı ile yazılmış bir cep telefonu numarası çıkmış. Bu numarayı geceleri annesinin elinde görüyormuş. ama annesi kimseyle konuşmadan telefonu kapatıyormuş. Zaten geceleri de annesi Ali nin kitaplığına gidiyormuş. Bu cep telefonu numarası Alinin bir ağabeyi olduğunun kanıtıymış. Ali babasının telefonunu almış ve bu numarayı telefona yazmış. Telefon açıldığında sadece rüzğar sesi gelmiş. Ali telefonu annesine göstermiş  ve sadece rüzğar sesi geldiğini söylemiş. Annesi bir ağabeyi olduğunu kabullenmiş ve aynı sesin kendi telefondan da çıktığını söylemiş. Ama annesi bu numaranın Ali nin ağabeyine ait olduğuna eminmiş.

Ali ve annesi numarayı tekrar arayarak sesi dinlemişler ama yine rüzğar sesi gelmiş. Annesi Ali ye sanırım bu numara yanlış, o yüzden bu ses geliyor demiş. Peki bu numara Alinin ağabeyine ait değil se kime ait miş?

(Visited 72 times, 1 visits today)