GİZEMLİ YEŞİL KUTU

Bu sabah heyecanla uyandım çünkü bugün benim doğum günüm. Birçok arkadaşımı çağırmıştım bugün için, evde doğumgünümü kutlayacaktık. Çok heyecanlıydım ve mutluydum. Gelmelerini sabırsızlıkla bekliyordum.

Sonunda geldiler birlikte çok güzel vakit geçirdik. Yemek yedik, video oyunu oynadık, saklambaç oynadık, bir dolu şey yaptık. Sonunda hediyeleri açma zamanı gelmişti. Tüm arkadaşlarım benim için çok güzel hediye paketleri seçmişlerdi. Desenleri vardı, çok hoşuma gitmişti. Verdikleri hediyeler daha da hoşuma gitmişti. Kıyafetler ve birçok kutu oyunu gelmişti.

Akşam saat 19:00’du. Herkes gitmişti. Hediyelerimi topluyordum, annem de bana yardım ediyordu. Daha sonra açmamış olduğum bir paketi fark ettim, paket yeşil renkten oluşuyordu. İçini açtım ve birde ne göreyim, her şey yemyeşildi. İçinde yeşil bir kalem, yeşil bir kazak ve bir de yeşil mektup vardı. Çok şaşırmıştım. Bunu neden, kim böyle yapardı ki? Şaşırmıştım. Hemen mektubu açıp, okudum. Mektupta ‘Merhaba, neden böyle bir paket gönderdiğimi merak ediyorsundur, senin en sevdiğin rengin yeşil olduğunu biliyorum, bu yüzden her şeyin rengi yeşil, ben de ayrıca yeşil rengi çok severim. Şehir dışında olduğumuzdan doğum gününe gelemiyorum, döndüğümde görüşürüz umarım, doğum günün kutlu olsun mutlu seneler arkadaşım ‘ yazıyordu.

Arkadaşım doğru söylüyordu ve beni iyi tanıyordu. En sevdiğim renk yeşildi ve ben bu yeşil renkli hediyelerle dolu yeşil kutuya bayılmıştım…

(Visited 24 times, 1 visits today)