GİZEMLİ YEŞİL PAKET

GİZEMLİ YEŞİL PAKET

Geçen hafta doğum günümdü. Çok güzel geçti, bir sürü hediye aldım. Ama içlerinde en güzeli en yakın arkadaşımın verdiği yani Eylül’ün hediyesiydi.

Eylül hediyesini vermek için yanıma geldiğinde elinde büyük yeşil bir kutu vardı. Meğer o hediyesiymiş. Bana kutuyu verirken “ Umarım hep yeşil rengin verdiği huzurla dolarsın. En iyi arkadaşım mutlu yıllar. ” dedi. Önce ne dediğini anlayamadım. Kutuyu açtığımda kutunu içinde bir sürü yeşil şey vardı. Yeşil defterler, yeşil anahtarlılar, yeşil arkadaşlık bileklikleri ve kolyeleri… Önce hediyeyi alırken duyduğum ve anlam veremediğim söz gibi her şeyin neden yeşil olduğunu da anlamadım. Ama sonra fark ettim. Yeşil huzurun rengidir. İşte bu yüzden her şey yeşildi ve arkadaşım bana öyle demişti.

Kutunu içinden bir de kart çıktı. Kartta hediyeyi alırken arkadaşımın söylediği söz ve daha birçok güzel cümle yazılıydı. İşte o kart çok anlamlıydı. Sonra kutudan yeşil bir hatıra defteri çıktı. Ama defterin içi doluydu. İçine baktığımda içinde arkadaşımın benim ile hatıraları, duyguları yazılıydı ve bizim çok güzel fotoğraflarımız vardı. Bu hediyeyi kendi yapmıştı bu yüzden bu beni çok mutlu etmişti. Orada sıkılmadan tüm defteri okudum ve gözyaşlarına boğuldum. Arkadaşıma sarıldım. O an çok güzel anılar yaşadığımızı ve Eylül’ün neden benim en yakın arkadaşım olduğunu hatırladım. Sıradaki hediye bir kulaklıktı. Kulaklık tabi ki yeşildi. Kulaklığın üstünde yeşil bir kâğıdın içinde “ Bunula hep huzurlu müzikler dinle ve beni hatırla.” yazıyordu. Son olarak bir kupa ve güzel arkadaşlık bileklikleri, kolyeleri vardı. Kupanın üstüne bizim resmimizi bastırmıştı ve yeşil, büyük harflerle üzerinde “ İçtikçe beni hatırla.” yazıyordu.

Bu hediyeler hayatımın en güzel hediyeleriydi. Bu yüzden Eylüle çok teşekkür ettim. Bana “ Arkadaşıma feda olsun.” dedi. Bu söz çok anlamlıydı. Bunu kim söylerdi? Umarım sizin de böyle güzel arkadaşlarınız olur. Görüşürüz!

 

(Visited 24 times, 1 visits today)