Gizli Adres

Sabah uyandım, üstümü giyip kahvaltımı yaptım. O gün alışveriş günüydü. Alışveriş yapmak için arabamın yanına gittim. Anahtarı almak için elimi cebime soktum. Elime bir kağıt geldi. Kağıdı açınca içinde bir adres gördüm. Merakım beni esir aldı ve ben o adrese doğru yola düştüm.

Yollar beni hep etkilemiştir. Geçtiğim her yer çok güzeldi. Dağları aştım uzak diyarlara gittim. Sonunda adresin bittiği otele ulaştım. Burası bir hayvan oteliydi. Binanın dışında bütün hayvanların resimleri canlı gibi bana gülümsüyordu. O kadar heyecanlandım ki kendimi hemen otelin içine attım. Her yer minik dostlarla doluydu. Hepsi bana sevgiyle bakıyordu. Hemen hepsini kucaklamak istedim. Rüya gibi bir yere gelmiştim. Orada görevli olan bir kişi yanıma geldi. Anneniz, babanız  sizi buraya gönderdi ve size bu küçük dostu teslim etmemizi söylediler dedi. Kucağında minicik bembeyaz tüylü bir köpek vardı. Hemen uzanıp aldım. Sanki o da beni bekliyordu. Görevli teslim kağıdını imzalamamı isteyince kağıttaki tarihi gördüm. 14/12/2032. Evet bugün doğum günümdü. Ben unutsam bile ailem beni unutmamıştı. Yaşadığım mutlulukla küçük dostumu kucaklayıp arabama bindim. İçime huzur kalbime sevgi dolmuştu.
Aile dünyanın en önemli varlığıdır. Hayatımda bunu hep hissettim. İyi ki annem babam ve kardeşlerim var. Tabi artık küçük dostum da. Hepsini çok seviyorum.

(Visited 4 times, 1 visits today)