Gizli Bilgiler

                                                                                                                                                                                       

     Bir gün canım sıkılıyordu,  kitap almak için kütüphaneye gittim. Bir kitap gördüm, “Gizli Bilgiler”   başlıklı olduğu için merak ettim ve ödünç almaya karar verdim.

Ayşe ablaya kitabı 3 hafta için almak istediğimi söyledim. Bana “Bu kitabı istediğine emin misin?” diye sordu. “Evet” şeklinde yanıtladım. Kitabı alıp eve döndüm. Kitabı okumaya başladım. Okurken sayfayı sıkıcı buldum ve sayfalara göz atmaya başladım. 116. Sayfasını açınca karşıma el yazısıyla yazılmış bir telefon numarası çıktı. “Numarayı aramayın” yazıyordu. Ne yapacağımı bilemedim. Anneme gösterdim. Yüz ifadesi bu işin içinde bir iş olduğunu anlamış gibiydi. Telefonu aldı ve numarayı aradı. Telefona garip sesi olan bir adam çıktı. “Kitabı okuyan siz misiniz hanımefendi?” diye sordu. Annem “Hayır” diye cevap verdi. Adam “Kitabı kim okuyorsa telefonu ona verir misiniz?” diye sordu. Annem telefonu bana verdi. “Buyurun, dinliyorum” dedim. Adam birkaç dakika beklememi söyledi. Telefondan aniden bir çığlık duydum ve çok korktum.

Annem telefonu aldı ve adama niye böyle bir şey yaptığını sordu. Adam “kitabı okuyanların biraz korkmasını istedik” dedi. Annem adama bir daha böyle yapmamalarını söyledi ve kapattı. Bende kitabı okudum ve Ayşe ablaya verdim. Ayşe abla nasıl bulduğumu sordu. Ben de telefon numarasını ona da anlattım. “Sen kitabı alırken bunu bildiğim için sordum” dedi. Teşekkür ettim ve çıktım. Bir daha bilmediğim numaraları aramadım.

(Visited 48 times, 1 visits today)