Gizli Evde Bir Gün

Günlerden Cuma günüydü.Ceren evde yalnızdı ve çok korkuyordu. Annesi okulda babası da ofisindeydi. Ceren’in aklına yan komşularına gitmek gelmişti. Korkudan odasından bile çıkamıyordu. Yorganının altına girmiş, dolaptaki giysilerin oynadığını görüyordu. Yavaş Yavaş yorganın içine girmeye devam ediyordu. Telefonunu tam alacakken bir anda camdan geçen bir şey gördü. Ceren iyice korktu. Korkusundan bağıracaktı. Sonra gözlerini kapattı ve rahatça yatağına uzandı. Biraz da olsa rahatlamıştı. Sonra kapıdan içeriye     ışınlanan  bir şey gördü. Yorganının içinden çıkıp o ışınlanan şeyi eline aldı. O bir kediydi. Kedi olduğunu görünce tam rahatlayacakken konuşmaya başladı.

Ceren, kedi konuşmaya başlayınca kediyi elinden fırlattı. Ama kedi geri geldi. Kedi Ceren’e “Dur! sana bir şey yapmayacağım.” dedi. Ceren onu yere bıraktı ve kedinin söylediklerini korkuyla dinledi. Kedi ” Ben farklı bir yerden geliyorum, bu ev lanetli bu evden uzak dur! “dedi. Ceren tırstı. Hemen telefonu alıp annesini aradı. Ama annesi açmadı. Babasını aradı oda açmadı. Ceren terliklerini giydi ve aşağıya indi. Merdivenden inerken bir kapı gördü. Kapıyı merakla açtı . İçeri karanlıktı. Fenerini aldı. İçeride tuhaf aletler vardı. Ayağıyla yere bastığı anda “güvenlik odası güvenlik odası” diye ses çıktı. Ve bir anda ışıklar açıldı. Ceren daha da rahatlamıştı.

Tam karşısında bir araç vardı. Sanırım güvenli bölgeye götürecekti Ceren’i. Ceren araca bindi ve araç havalanmaya başladı. Yolda kemerini bağladı. Direksiyonu tuttu. Bir anda araç yere doğru inmeye başladı.  Yerin dibine girdi. Ve yolculuk bitmişti. Ceren kemerini çözdü ve yürüdü. Karşısına kulübe çıktı. Kulübeye girdi. Dıştan minik görünen ev içine girince kocaman oldu. O evde gizli eşyalar vardı. Ve en önemlisi 2 tane kart vardı. Eline aldı. O kartlarda annesinin ve babasının gizli ajan olduğu yazıyordu. Kartın arkasında bir tuş vardı .O tuşa bastı ve televizyon çıktı karşısına. Televizyonda annesi ve babası konuşuyordu. Oranın güvenli  yer olduğunu annesi dile getirdi. Ve Ceren mısırını aldı ve sinema açtı. Sinemayı izlerken çok mutluydu.

 

(Visited 16 times, 1 visits today)