GİZLİ PATİLER

Bir zamanlar bir kasaba varmış.Bu kasabada kedi beslenmesi ve girmesi yasakmış. Bu kasabada yaşayan Sevgi adında bir kız varmış.

Sevgi kedileri çok merak edermiş ve bir kedisi olmasını istermiş. Ama bu imkansızmış. Çünkü kasabada bununla ilgili bir yasak varmış. Tek bir çözüm yolu varmış, oda başka bir kasabaya taşınmakmış. Ama annesi ve babası bu kasabayı sevdikleri için ,başka bir kasabaya taşınmak istemiyormuş. Sevgi, annesine ; kedilerle ilgili bilgisi olan biri var mı diye sormuş. annesi, ‘anneannen in bilgisi var’ demiş. sevgi hemen ailesiyle birlikte, anneannesine ziyarete gitmiş. sevginin annesi ve babası anne annesiyle konuşurken, oda anneannesinin verdiği ansiklopediyi okumuş. sevgi rüyasında, odasında bir tünel görmüş. içine girdiğinde bir ormana çıkmış. Ormanda miyaaavvvv… diye sesler duymuş. bu sesler bir kaç yavru kediye aitmiş. heyecanla rüyasından uyanmış ve odasında aynı tünelden görmüş. kendisini çimdikleyerek uyanmak istemiş ama bu gördüğü rüya değil bir gerçekmiş. Tünelin içine girmiş ama bu kez ormana değil tünelin ucu odasına çıkıyormuş. Bu kez odasında bir değişiklik varmış. Yatağında, masasında, kitaplığında, halısının üzerinde ve bilgisayarın üstünde birer tane biblo görmüş. Biblolar aniden hareket etmeye başlamışlar. Sevgi ye doğru yürümüşler. Sevgi bunların kedi olduklarını miyaaavvv seslerinden anlamış Bu kedilerin ismini ne koyacağını düşünürken; onların aç olabileceğini düşünmüş ve onlara bir kase süt ve önceki günden kalan etleri vermiş. Yiyeceklerini bitirdiklerinde; birinin adını Pamuk, diğerlerinin adını sırayla Şekerpare, Duman ,Alaca ve Kara koymuş.

Aradan 1hafta geçmiş. Kedileri artık anne ve babası öğrenmiş. Sevgi uyuduktan sonra annesi ve babası, artık bu kedilere bakamayız, onları başka bir kasabaya bırakmayı düşünmüşler. Bunu duyan Sevgi içinden ,”bunu duyduğuma inanamıyorum” demiş. Hemen odasına gidip günlüğüne not etmiş bunları. Odasında günlüğü bulan annesi yazdıklarını okumuş ve sabahleyin Sevgiye artık kedilere bakamayacaklarını, onları barınağa bırakmaları gerektiğini ve her hafta sonu ziyaret edebileceklerini söylemiş. Sevgi mecburen bunu kabul etmek zorunda kalmış.

Aradan aylar geçmiş Sevgi ve yavru kediler büyümüş. Artık sevgilerin durumu daha iyi olması nedeniyle, barınaktan kedileri sahiplenmişler. Sevgi kedileri gizemli bir şekilde bulduğu için onlara Gizemli Patiler adını koymuş.

Sevgi gün geçtikçe büyüyen Gizemli Patilerle çok eğlenceli vakitler geçirmiş.

 

(Visited 211 times, 1 visits today)