GÖRÜNMEZ KANATLARIMIZ

GÖRÜNMEZ KANATLARIMIZ

              Hayal kurma gücüne o kadar çok inanıyorum ki imkansızları mümkün kılabileceğine eminim. Hayatımızı katlanabilir yapabilmesi de promosyonu sanki. Bütün o yaşam koşuşturmasında birkaç dakikalığına durup etrafı izleyebilmemizi sağlayan bir duraktır kendisi. Bütün yorgunluklardan stresten kaçmamızı sağlar. Yer çekimine karşı koymamızı da sağlar bazen. Sadece güneş ve ay arasında yaşamaktansa başka gezegenler keşfettirir bize. Gökyüzünü ayaklarımızın altına serer ve bulutları hissettirir bazen de. Sadece zamanı değil aynı zamanda olayları bambaşka evrenlere taşımakta ve yıllardır içinde bulunduğumuz sabit kabın sınırlarını bozmaktadır.

 

Albert Einstein’ın da dediği gibi

Mantık sizi A noktasından B noktasına götürür. Hayal gücü ise her yere.

 

Genellikle imkansızı dilemek ile başlar ve başardım ile biter. Her zaman bir adım daha atabilme inancıdır hayal kurmak. Etrafı damarlarımıza kadar hissetmemize yardımcı olur. Taze meyveleri dilimizde kitap kokusunu burnumuzda hissetmemizi… 80 yaşındaki teyzenin dans etme arzusunda gizlenir. Çoğu ruhsuz insanın dediğine karşı hayal kurmak şizofrence değildir. Aslında insanoğlunun gerçekten özgür olabildiği nadir anlardandır hayallerimiz. Nasıl olumsuz düşünmek kötü bir zehirse ruhumuza hayal kurmakta ilacıdır mutluluğumuzun. Bazı hayallerimiz ise bizim motivasyonumuz olurlar. Onlarla atlarız kaoslara. Sınırların ötesine yolculuklara çıkarız cebimizdeki hayallerle.

 

Hayallerimiz özgürlüğü, mutluluğu, sevgiyi vaat eder insanoğluna. Hayallerimizin hayatlarımız üzerinde büyük ve önemli etkileri vardır. O kadar değerlidir ki en büyük çıkış kapısıdır. İşte bu yüzden hayal kurmak herkesin hakkıdır. Çoğu psikolog hayal kurmanın bizi depresyondan ve endişeden kurtardığını ve insanların dünyasını pozitifleştirdiğini söyler.

William Russell:

“Hayaller hayat tarlasından geçerken elimizden toprağa düşen tohumlardır. Tohum ve tarla için de çabalamanız gerekir ki hayaller gerçek olsun.”

            Hayallerimize dur demek bazen imkansız olabiliyor. Beynimizde gerçeklik ve hayaller büyük savaşlara girerler. Kazanan ve kaybeden tarafı olmayan savaşlar…

Ama bütün bu olaylar sadece bizim tarafından gerçekleşebiliyor. Kendimiz dışındaki hiçbir insan karışamaz bize hayallerimiz hakkında.

 

Gerçeklerin sınırları olabilir ama hayal gücünün asla sınırları yoktur. Varsın insanlar bize aklı beş karış havada desin bizlere biz hayal kurmaktan vazgeçmeyelim.

ÖZGE KÖKER

 

 

(Visited 53 times, 1 visits today)