GÖRÜNMEZ OLURSAK NE OLUR?

Geçen haftaydı sanırım… Babam bana bir çizgi roman aldı. Çizgi romanda görünmez olan bir adamın maceralarını anlatıyordu.

Eğer bana bir süper güç sunulsaydı, ben görünmez olabilmeyi seçerdim.

 

Çünkü görünmez olabilmek bazen insanı eğlendiriyor, bazen hayatını kurtarıyor. Görünmez olabilmek ödevi getirmeyi unuttuğunda, utancını gizlemek için işe yarabilir. Dışarı çıkmaya annen ya da baban izin vermediğinde, kimse farkında olmadan dışarı çıkabilirsin. Bazen de mutsuz olduğunda ortadan kaybolabilirsin. Arkadaşına şaka yapmak istediğinde görünmez olmak işe yarayabilir. Arkadaşına bö yapmadan önce görünmez olup bö yaparsan sonucun daha komik ama arkadaşının sana olan kızgınlığı daha çok olur. Tehlikede olduğunda hayat kurtarabilir.

 

Köpek ısırmadan olmak hayatını kurtarabilir. Zor durumda olan insanları kurtararak kahraman olabilirsin. Kim kahraman olmayı istemez ki? Ortalığı ayağa kaldırıp azar yemeden önce görünmez olmak sana kaçabilmek için bir fırsat verebilir. Ama insanlar sorumluluklarını bilmeli ki güzel bir dünyada yaşayabilelim.

Maalesef bunların hepsi sadece bir hayal ama bu benim ödev yapmam gerçeğini değiştirmez. Şu an en iyisi ödevlerimi bitirmek!

(Visited 24 times, 1 visits today)