Görüntülü İnteraktif Görüşme Platformu

Tüm dünyayı saran bu Covid-19 pandemisi yüzünden evde kalmamız ve izolasyonu sağlamamız gereken şu dönemde, okullar ve çoğu iş yerleri kapalı olduğu için evden çalışma ve evden eğitim yapıyoruz. Evden eğitim ve evden çalışmayı görüntülü interaktif görüşme platformları aracılığıyla yaparız. Görüntülü İnteraktif Görüşme Platformlarında,  İnternet teknolojisi (genel ağ) sayesinde bire bir anlık görüntülü iletişim kurulur. Bu teknoloji toplantılarda, video konferanslarında, mesajlaşma da, hatta televizyon programlarında bile kullanılabilmektedir. Bu teknoloji şuan tüm dünya için çok önemli. Üç önemli ana kaynak bu teknolojiye muhtaç; ekonomi, eğitim, iş.

Dünya’nın en önde gelen teknoloji markaları görüntülü interaktif görüşme platformu tasarımları yüzünden rekabet ortamına girmiş bulunuyorlar. Ayrıca benim de olmak istediğim meslek bilgisayar mühendisliği. O yüzden eğer ben bir görüntülü interaktif görüşme platformu tasarlasam kullanılmayan özelliklere de önem veririm. İşte benim projemde diğerlerinden bazıları farklı şunlar olur:

-Basit kullanışlı bir arayüz

-Gece ve gündüz modları

– Sınırsız ve ücretsiz görüşme

-İsimle otomatik davet gönderebilme

vb.

Bu özellikler olursa programlar daha da kullanışlı olabilir. Kim bilir? Belki gelecekte olur. Bugün sizlere gündemimize oturmuş olan uzaktan görüşmeyle ve farklı olabilecek özelliklerini anlattım. Umarım anlattıklarım sizin kafanızın içindeki soru işaretlerini biz nebze azaltmıştır. Kendinize iyi bakın, sağlıklı kalın. Hoşça kalın!

Yağız Erkam Çelebi

 

(Visited 97 times, 1 visits today)