Güçlerin Kararları

Her insan farklı mıdır? Sorunun cevabı tabii ki de belli. Herkes fiziksel ve manevi olarak birbirinden farklıdır. Nasıl mı? Kimisi sarışın, kimisi kumraldır. Kimisi duygusalken kimisi hep neşe kaynağıdır. İşte bu yüzden her insan farklıdır fakat, insanların özel gücü olsaydı nasıl olurdu? Tamam eğer güçlerimiz olsaydı hepimiz severdik. Peki ya 2 güç tercihinden birini seçebilseydik?

 

İnsanların özel güçlerinin olduğu bir dünyada yaşadığınızı düşünün. Sabah uyandınız ve hala yorgunken ve uykudan tam uyanamamışken içeri ışık girmesi için anneniz camınızı açıyor ve gelen güneş ışığı ile uykudan ayılabiliyorsunuz. Dışarıdan bir sürü kuş sesleri ve insan sesleri geliyor. Yüzünüzü yıkıyorsunuz. Aynaya baktığınızda kafanızın üstünde 2 seçenek görüyorsunuz, ve yanındaki 20 dakikalık sayacı. Ne olduğunu anlamadan odanıza gidiyorsunuz. Odanıza gittiğinizde gözünüz dışarıdan bir şeye çarpıyor. Daha yakından bakmak için camı açıp aşağı eğiliyorsunuz.  Şaşkınlıktan rüyada olduğunuzu düşünüyorsunuz. İçerden annen televizyonun sesini sonuna kadar açıyor. Duyabildiğiniz tek cümle ‘’ sayaç bitmeden seçim yapılmalı’’ cümlesi oluyor. İnsanlara ne olmuştu? Biri ateş ve buz kullanıyordu. Başka biri ellerinden patlayıcılar yapıyordu. Ve başka biri daha… Neler oluyordu? İşte o an anlamıştınız. Artık insanların normal olmadığını… Hemen seçim yapmanız gerekiyor. Eğer yanlış seçeneği seçerseniz, belki hayatınızın sonuna kadar pişman olabilirsiniz.

Seçeneklerden ya istediğiniz hayvanın kılığına bürünecektiniz ya da dünyadaki bütün bilgilerin adlarını, faydalarını ve zararlarını bileceksiniz. Ben sizin yerinizde olsaydım, asla seçim yapamazdım. Eğer 1. Seçeneği seçerseniz her hayvana dönüşebilirsiniz. Kartala dönüşüp uçabilirsiniz veya bir pantere dönüşüp çok hızlı koşabilirsiniz. Böylelikle hayat daha da kolaylaşırdı. Fakat 2.yi seçerseniz bitkiler hakkında her şeyi bileceksiniz. Böylelikle dünyadaki yaşam hakkında sağlığımızı tehdit eden her şeye bir çözüm bulabileceksiniz. Kararımı çoktan vermiştim. 2. Olanda sorumluluğumuz çok fazla. İnsanlığı iyileştirebilmek için yanlış şeylere başvurursak ne olacağını düşünemiyorum bile. O kadar sorumluluk alabileceğimi de zannetmiyorum. Seçimimi anladınız değil mi? Bir pantere dönüşmek belki insanları iyileştirmek kadar havalı olmayabilir, ama böylelikle, bu gücümü de bir şekilde insan hayatının iyiliğine yönelik olarak seçerdim. Mesela, kötü insanları ve adaletin yüzünü gösteremediği insanları bir dinozora dönüşüp halledebilirsiniz. Sonuçta o da geçmiş tarihlerde var olan bir hayvandı. Bu benim hayal gücüm. İstediğim havyana istediğim amaçlar için dönüşebilirdim.

 

Her insan her bakımdan ve her türlü farklıdır. Bundan sonra sadece fiziksel ve manevi olarak da değil, güç açısından da insanlar farklı olabiliyor. Bu yüzden insanları dışlamamak gerek. Ayrıca ne olursa olsun, kararlar ve istediğiniz şeyler hakkında kesin ve net bir cevabınız olmalıdır. Cevabınız yoksa biran önce karar verirseniz iyi olur. Peki siz? Siz hangi gücü isterdiniz?

(Visited 17 times, 1 visits today)