Gücün Kullanımı

Size bir güç verilse bu güç sizin istediğiniz bir süper güce sahip olmanıza el verse siz hangi süper güce sahip olmak isterdiniz?  Bu konuyu hepimiz küçükken düşünmüşüzdür, keşke bu güce sahip olsam, şunları bunları yapsam… Şahsen ben Marvel’da bulunan Quicksilver, adlı kahramanın gücüne sahip olmak isterdim yani süper hız. Bu süper hız aynı zamanda zamanı da yavaşlatabiliyor çünkü zamanın ilerleyişinden çok daha hızlısınız ve süper hızlı reflekslere sahip olmanıza yarıyor. Zaten eğer süper reflekslerimiz olmasaydı koşarken önümüzde bulunan her şeyi kırıp geçerdik.

Süper hıza sahip olmak bir sürü şeye yarayabilir. Ben sabah erkenden kalkıp, dişlerimi fırçalayıp, yüzümü yıkadıktan sonra kıyafetlerimi değiştirip servise binmekten şikayetçiyim. Oysaki süper hızım olsa okulun başlamasına 5 dakika kala kalkar, bütün işlerimi halleder, okula giderim. Böylece güzel bir uyku da çekmiş olurum. Bu süper gücün yararlarını süper kahraman olarak düşünürsek çok kısa bir sürede çok fazla insanı kurtarabiliriz fakat diğer güce sahip olan kahramanlar bunu yapamayabilir çünkü süreleri yetmez ama siz çok rahat bir şekilde herkesi kurtarabilirsiniz. Bu güç sayesin de olacak şeyleri çok önceden fark edebilir ve kendimizi kurtarabiliriz örneğin benim en çok korktuğum senaryolardan biri ki sizler de bundan korkuyorsunuzdur, köpekler tarafından kovalanmak. Ama hayal edebileceğiniz gibi bu özellik sayesinde hiç korkmaya bile gerek yok, köpeklerin sizi görmesi ile kaybolmanız bir olur. Mesela şuan ben bu bloğu yazıyorum ama eğer süper hıza sahip olsam bu bloğu yazmam 10 dakikamı bile almaz tabi klavye ve bilgisayarın tuşları hızıma ayak uydurabilir, kırılmazsa. Benim babaannem benden yaklaşık olarak 320 km uzakta yaşıyor ve onu telefondan, tatillerde veya bayramlarda görebiliyorum ki bu bana az geliyor fakat bu güce sahip olsam istediğim her saniye babaannemi ziyarete gidebilirim ve ona olan hasretimi giderebilirim. Eğer bu gücü olimpiyat veya spor dallarında kullanabilsem ne kadar kolay ve basit bir şekilde kazanacağımı hayal edebiliyorsunuzdur bence. Böylece ülkemi temsil edebilir, tanıtabilirim. Akşam yemeğine arkadaşlarınla dışarı çıktın ve diyet programına “sadece bir gün bir şey olmaz.” diye uymadın ama sonrasında kendini pişman hissettin, hemen dışarı çıkıp koşmaya başlarsan yediklerini hatta daha çok  fazlasını inanılmaz kısa bir sürede yakabilirsin. Okula gidiyorsanız (ki büyük ihtimalle gidiyorsunuz) şu cümleyi kurduğunuza eminim: “ Keşke sınavda biraz daha sürem olsaydı o zaman hiç boşum kalmazdı.” Bu güç sizde olsaydı o cümleyi kurmayacağınızı biliyorum ve keşke kurmasak.  Çok klasik olacak ama bütün dünyadaki savaşların, hırsızlıkların, öldürmelerin, intiharların büyük bir çoğunluğunu durdurabilirsiniz ki bu iyi bir şey ama o zaman dünya nüfusuna ne olur bilemem.

Her süper güç muazzam ve eğer rastgele bir güç gelse ben o güçle bile mutlu olurdum ama seçebildiğim için en sevdiğim güç, süper hızı seçtim ve sosyal hayatta gayet işe yarardı. Olurda bir gün süper gücümüz olursa, bu güçleri dünyayı daha iyi bir yer yapmak için kullanmalıyız.

(Visited 6 times, 1 visits today)