Guinness Rekorlar Kitabı

Bu soruyu araştırdım ve en sonunda bir düşünceye vardım. Bazılarına fikrim ilginç gelebilir ama bu düşüncemi değiştirmez. Keyifli okumalar.

 

Öncelikle soruya cevabım “Guinness Rekorlar Kitabı”. Çünkü bana göre insanların birbirleriyle bir rekabete girmesi, dünyamızın gelişmesini sağlıyor. İçinde çok saçma rekorlarda olsa bu rekorların bazıları insanların hayatlarına katkıda bulunuyor. Mesela en güçlü bilgisayar, en güçlü rüzgar jeneratörü, Tesla’nın dünya rekoru 1.000.000 kilometreye ulaşan en hızlı %100 elektirikli otomobil, en büyük dalga enerjisi üretim tesisi gibi daha sayamayacağınız kadar rekor.  Bunun gibi rekorların bu kitapta var oluşu da beni “Guinness Rekorlar Kitabı” tarafına çekiyor.

 

Gelelim karşılaştırma kısmına… Açıkçası ilk başta bende “Nobel” gibi düşünüyordum fakat dediğim gibi araştırma yapınca “Guinness Rekorlar Kitabı” dedim.

“Nobel”: İnsanlık adına çok önemli başarılar elde eden kişilere verilir. Genellikle bilim dalı konusu kapsamında olur.

“Guinness Rekorlar Kitabı”: O alanın en iyi ve en yüksek kademesini yapmayı başaran kişilere verilir. İnsanlar birbiriyle rekabet ederek en iyisini yapmaya çalışır.

Blog Sorusu: Siz bir seçim yapsanız hangi ödül olurdu?

İşte cevabım!

İnşallah düşüncelerimi doğru ifade edebilmişimdir. Okuduğunuz için teşekkürler <3

 

(Visited 4 times, 1 visits today)