Gülümse

”Gülümse  bitsin bu karanlık” Şöyle gönül dolusu bir gülümsemenin kimseye zararı olmaz. Yüzünde gülümseme olan insanla yüzü asık olan insan hiç bir olur mu .Gülümsemek bulaşıcıdır bence, sen gülümseyince karşındaki de gülümser istemsizce.

”Gülümse karamsarları şaşırt”. Karamsar insanlar mutsuz olurlar ve onlar hem kendilerini hem de karşısındaki insanları mutsuz ederler. Onların yanında gülümsersek belki bu hayatta gülünecek şeylerin de olduğunun farkına varırlar.

”Gülümse güller açsın yüzünde.” Güller her haliyle güzel olsa da kocaman kocaman açtıklarında daha güzel görünürler, tıpkı insanlar gibi.

”Gülümsemenle yayılsın ışık” Gülümsersen gülümsetirsin ve herkes mutlu olur. Bu mutluluk yayılır herkese. Güler yüzlü insanı kim istemez ki yanında.

”Dünyayı ısıtmasan da güneş gibi, çevreni ısıt” Gülümsediğimizde mutlu olduğumuzda çevremize  pozitif elektriği  yayarız. Sevdiklerimiz mutluluğumuzla sıcacık gülümsememizle mutlu olur. Her şeye rağmen  hayata mutlu ve olumlu bakmak lazım. Aklıma  çok güzel bir şarkı sözü geldi.” gülümse hadi gülümse bulular gitsin.”

(Visited 15 times, 1 visits today)