Gülümse Bitsin Karanlık

Yaşadığımız bu kabus gibi günleri gülümseyerek aşmaya çalış insanoğlu, elbet geçecek hepsi. Gülümsemezsen, ruhen çökeceksin, ruhen çökmek bedenini güçsüzleştirip hasta edecek seni. Güçlü kalıp bu zor günleri aşmak istiyorsan, elinden gelenin en iyisini yapmaya çalış. Şimdi üzülmeyi bırak dimdik kalk ayağa ve gülümse, gülümse ki hayat görsün ne kadar güçlü olduğunu her dalgada yıkılmayacağını.

Gülümse karamsarları şaşırt merak etsin herkes, onca zorluğa rağmen neden gülümsediğini. Şaşırsınlar bu güçlü duruşuna. En çokta imrensinler. Çabalasınlar senin gibi olmak için. Herkese ilham ol, her zorlukta nasıl da güçlendiğini. Gülümsemenin gücünü. Pozitif enerjiyle her şeyin üstesinden nasıl geldiğini göster onlara. Hiç sönmesin o gülümsemen

Gülümsemenle yayılsın ışık. Bütün olumsuzluklara umut oldun gülüşün, mutsuz insanlara tebessüm ettirsin. Sen gülümsediğinde onlar da hissetsin. Sen gülümsediğinde onlar da hissetsin başarabileceklerini, o güzel gülümsemende güç bulsunlar, enerji dolsunlar. Çıktıkları yolda gülümsemenle yoldaş ol onlara. Unutma bazen içten bir gülümseme bir hayatı değiştirebilir. Belki de son bulmak üzere olan bir hayatı kurtarabilir.

Dünyayı ısıtmasan da güneş gibi, çevreni ısıt. Herkese nasıl yetebilirim, nasıl umut olabilirim deme, böyle düşünüp gülümsemeni soldurma. Belki dünyaya yetmeyebilirsin ama çevreden, sevdiklerinden oluşan küçük dünyaya yeter güzel gülüşün, iyiliğin herkese ulaşamasa da bir kısmı kurtarabilir. Bir kişiye dokunabilmek, umut alabilmek bazen dünyaya umut olabilmektir. Sen ona o başkasına, başkası bir başkasına derken daha çok kişiye ulaşabilir. O yüzden bir kişi de olsa umut olmaktan, gülümsemekten vazgeçme. Kötülük yapanlardan, umutsuzluk aşılayanlardan değil. İnsanlığa ışık tutanlardan ol.

(Visited 23 times, 1 visits today)