Gülümsemek Güzeldir

“Gülümse bitsin karanlık”  Bazı insanlar ruhlarını karanlık tarafa geçirir. Umutsuzluğa kapılır, ama bir gülümse bunu değiştirebilir. Yeniden aydınlığa çıkarabilir.

“Gülümse karamsarları şaşırt”  İnsanların karamsar olup sizin mutlu olduğunuzu görünce akıllarına soru işaretleri geliyor. Bunlar “Nasıl böyle mutlu oluyor, mutlu olacak ne var hayatta?” Karamsar insanlar hep hayata negatif bakar.

“Gülümse bitsin karanlık” zaman zaman insanlar gülmekten vazgeçip, olumsuz bakmaya başlıyorlar. Böylece “Gülümse güller açsın yüzünde”  Somurtkan insanlar mı daha güzel görülür, gülen insanlar mı? Bir düşünün. Tabii ki de gülen insanlar daha güzel görülür. Burada da anlatılmak istenen de bu. İnsan somurtkan birisini görünce kendisini rahat hissetmez ama gülen birisini görünce insan kendini daha rahat hisseder. Onunla iletişim kurmaya çalışır.

“Gülümsemenle yayılsın ışık” Bir insan gülümserse diğerleri de, virüs gibi, gülümsemeye başlar ve insanlar gittikçe olumlu bakar ve böylece Dünya daha güzel bir yer olmaya başlar.

“Dünyayı ısıtmasan da güneş gibi, çevreni ısıt” Sen gülümsersen etrafa yaydığın mutluluk insanları etkiler. Çevrendeki insanları etkileyebilirsin.

(Visited 34 times, 1 visits today)