happy family portrait outdoors where they all look happy and smiling

GÜLÜMSEMENİN ÖNEMİ

Gülümse bitsin karanlık oysa belki yarın güzel bir gün olacak; okullar açılacak, öğretmenlerimizle, arkadaşlarımızla yeniden birlikte olacağız. Umudumuzu yitirmemeliyiz, kötü günleri atlatacağımıza inanıyorum.

Gülümse karamsarları şaşırt çünkü herkes korona bitmeyecek sanıyor. Kurallara uyup yasaklara uyarsak temizliğimize dikkat edersek ve sosyal mesafemizi korursak sağlıklı yaşama sağlıklı olarak devam edebiliriz.

Gülümse güller açsın yüzünde sağlığımız bizim için en önemli şeydir, bunu unutmamamız gerekir. Sağlığımız yerinde olduğu zaman moralimiz düzgün olur ve yaptığımız işlerde daha başarılı oluruz. Yakınlarımızın sağlığı da bizim için önem taşır.

Gülümsemenle yayılsın ışık bil ki gülümseme de bulaşıcıdır gülümseyen bir yüz kendimizi iyi hissetmemizi sağlar ve bize mutluluk kapılarını aralar.

Dünyayı ısıtamasan da güneş gibi çevreni ısıt çünkü bu hastalık bütün dünyada ölümcül olmaya devam ediyor. Bizler evlerinde ve hastanelerde yatan hastaları televizyonlarda ve gazetelerde her gün izliyoruz. Bugüne kadar hem ülkemizde hem dünyada yüzbinlerce insan hayatını kaybetti. Bu virüsün yayılması çoğu insanın sevdiklerinden ayrı kalmasına neden oldu. Örneğin ben, Ankara’da yaşarken Adana’ya anneanne ve dedemin yanına geldim. Çok sevdiğim anne ve babamın özlemiyle bugünlerin en kısa zamanda bitmesini bekliyorum. Ümidimi hiç kaybetmedim, güzel günlerin geleceğine gönülden inanıyorum.

(Visited 20 times, 1 visits today)