Güneş Bir Daha Doğmayacak!

Gün 10 Kasım, yıl 1938… O gün, işte o gün Türkiye’de güneşin battığı, güllerin solduğu, hüzün denizinde boğulduğu bir gün…

Bütün Türkiye Atatürk’ün ölümünü hiç bitmeyecek şekilde anıyor, anmaya da devam edecek. Büyük, küçük, tanıyan, tanımayan herkesin kalbinde taht kurmuş canım ATAM… Keşke benim de seni tanımaya fırsatım olsaydı Paşam. İlk seni ziyaretine geldiğim andaki o heyecanı ve hüznü her gelişimde tekrar tekrar yaşıyorum. Dolmabahçe’de sen gözlerini yumdun, hiç uyanmayacak şekilde derin bir uykuya daldın ve bizim, hepimizin birer parçasını yanında götürdün. İşte o an, tam o an sen aslında hepimizin kalbine asla silinmez, eşi benzeri bulunmayan sevgi tohumu ektin PAŞAM. Bu öyle bir sevgidir ki, asla vazgeçilemez!

Bize bu toprakları asla pes etmeden, gücüne güç katarak kazandın ve bize armağan ettin. Bizlere ve bizden sonra var olacak tüm Türk milletinin kalbinde en özel köşesinde nasıl bugüne kadar yaşadıysan, hep yaşayacaksın ATAM. *Her geçen yıl, her geçen gün, her geçen saat, seni daha fazla özlüyoruz. Yine 10 Kasım’da seni özlemle ve minnetle anıyoruz.

Seni bizden, seni seven insanlardan, maalesef ölüm ayırdı. Bütün Türkiye seni kalplerde yaşatıyor ve yaşatacak. Her yıl Türkiye Cumhuriyeti için gerçekleştirdiğin ve hemen sonra uygulamaya koyduğun özel günleri hala heyecanla, sevinçle, coşkuyla yaşıyoruz.  Sen endişelenme, gözün arkada kalmasın; biz yeni nesiller seni her zaman koruyoruz, koruyacağız. Eminim ki Anıtkabir’e dünyanın öbür ucundan gelen her insan seni orada anıyordur. Sen bütün Türkiye’ye, insanlara hayatını adadın ve şimdi sıra bizde! Biz yeni nesiller senin bize bıraktığın her şeyi, her zaman hatırlayacağız, hatırlatacağız. Sen çocukları çok severdin, o dönemdeki çocuklar ve bundan sonraki çocuklar da seni çok seviyor, sevecek ATAM. Seni saygıyla anıyor, senin yolunda yürümeye devam ediyoruz. Biliyoruz ki  bir daha, asla senin gibi bir kişiye rastlamayacaktır.

*Sensiz akıp geçen günlerimiz, manasız oldu sevgili ATAM. 10 Kasım yüreğimizden  bir parçanın kopuşudur, bizim yalnızlığımızdır. Hüzün olsa da umutsuz değiliz, ATAMIZIN İZİNDEYİZ!

*Zaman geriye aksa, yıl 1938 olsa saat 09.00 olsa ama asla 5 geçmese!..

 

Alıntılar : /www.sabah.com. guzel sozler.

(Visited 89 times, 2 visits today)