ONLAR KONUŞAMIYOR

GÜNLERDEN KIŞ

Kış mevsimi ülkemizde sonbahardan sonra gelmektedir. Bölgemizde karasal iklim göründüğünden dolayı yazları sıcak ve kurak kışlar ise soğuk ve karlı geçmektedir.

Kış mevsimi benim için; yağan kar, soğuk hava , kalın giysiler, kar tatili, sokak hayvanları, şömine, kestane, sıcak aile sohbetleri demektir. Sizlere geçen sene başımdan geçen bir olayı anlatmak istiyorum. Sabahtan akşama kadar hiç durmadan lapa lapa kar yağıyordu. Okulların tatil olması için dua ediyordum ve okullar tatil olmuştu. Sabah kalkar kalkmaz pencereye doğru koştum ve bembeyaz bir görüntüyle karşılaştım. Dükkanların önünü açan amcalar, arabalarını temizleyenler, kardan adam yapan çocuklar … O kadar güzel ve huzur verici bir manzaraydı ki benim için. En acısı soğukta kendilerine yatacak yer arayan sokak köpekleriydi. Bu duruma çok üzülmüştüm. Ailem de farkına vardı bu durumun. Babamla kalkıp hemen bir petshop’a gittik. Köpeklere battaniye, mama, mama kabı ve üzerine yatmaları için karton aldık. Çok mutluydum. Hemen gidip yer yer onlara yatacak yer hazırladık ve mamalarını kaplara koyup görecekleri yerlere dağıttık. Bir müddet bekledikten sonra onların mamaları yediklerini gördükçe içim huzur, mutluluk doldu.

Herkes benim gibi duyarlı olursa kış mevsimleri daha güzel geçer. Herkes mutlu ve huzurlu olur. Tabi sokak hayvanları da.

(Visited 27 times, 1 visits today)