Günlük

Haradrim ile Gargaros’un savaşları sonucu birçok Haradrimli esir olarak alınmıştır. Morolok’ta onlardan biridir.Ne yazık ki esir alınan kişiler Gargaroslu büyücüler tarafından hafızaları silinmiştir. Morolok esirlerin en şanslılarındandır .Çünkü günlük yazabilmek için kalem ve parşömen bulmuştur .Yazacak bir şeyin olması güzeldir, insanın yalnızlığını giderir ama uzun bir süre sadece kağıt ve kalemle yaşamak iyi bir şey midir?

8.04.786

Gözlerimi açtığımda tanımadığım bir yerdeydim.Her taraftan çekiç sesleri geliyordu.Ne oluyor diye bakmaya çalıştım ama beni zincirle bağlamışlar.Kim olduğumu unuttum hatırladığım son şey ise karımın yüzü ama onun hakkında hiçbir şey hatırlamıyorum.Biri geliyor

12.04.786

3 gündür yemek yemiyorum.Dün nöbetçilerden biri yanıma gelip zincirimi çözdü.Tanrım ne kötü gözleri vardı, insan olduğundan şüpheliyim.Karnım nasıl da gurulduyor ama .Şaka bir yana açlıktan ölmek üzereyim ve bu Tanrı’nın unuttuğu yerde günlük yazmak dışında yapabileceğim bir şey yok.Açlıktan bir insanı bile yiyebilirim.

16.04.786

İki gün önce gardiyana saati sorduğumda koluma diş izlerini bıraktı, sonrada eti kemik geçiyor dedi.Buradan çıktıktan sonra onun ile bir görüşmem lazım.Artık kötü de olsa yemek veriyorlar .Mesela dün  kurtlu ekmek çıktı.Ne kadar güzel bir hayatım var değil mi?!

17.04.786

Fazla vaktim kalmadı,bu durumdan bir an önce kurtulmalıyım .Esirlerin artık değerli olmadığı hakkında dedikodular çıkmaya başladı .Buradan hemen kaçsam iyi olacak.Gardiyan yemeğimi getirirken çatal koyma zahmetinde bulundu .Bende hemen çatalı cebime attım, nerede kullanacağımı kimi bilir ki.Bu arada gardiyanlardan (galiba sol gözünde yara olanın ) biri o kadar kötü biri değil gibi. Arada bana dışarıdan bahsediyor . Hapishanenin on birinci günü fena sayılmaz değil mi günlük?

25.04.786

Aklımı kaçırmaya başlıyorum galiba,sürekli sesler duyuyorum.Sorun şu ki o sesler aslında yok .Kulağıma sürekli biri fısıldıyor ve söylediği şey hep aynı”öleceksin”.Bu insanı çıldırtmaz da ne çıldırtır günlük?Dün gardiyanın kulağını ısırdım yoksa iki gün önce miydi ?Her neyse nerede kalmıştım.Evet evet kulağını ısırdım, çünkü ekmeğimin içinde ki  kurdun birini yere düşürdü ve inanabiliyor musun özür dilemedi! Bende kulağını ısırdım.Gerisini ne yazık ki hatırlamıyorum.

30.04.786

Tik tak tik tak sürekli bu sesi duyuyorum.Gardiyana saati kaldırmasını istediğimde ise saat yok ki burada sen kafayı yemişsin diyor.Resmen benimle dalga geçiyor .Buradan çıkınca gardiyanlarla epey işim olacak galiba.Bu arada son üç sayfamı akıllıca kullanacağım.Birini kurtulduğumda yazmak için saklıyorum.Sana bir sorum var günlük ,sence kaç gün sonra kurtulacağım ? Alta yaz iki gün sonra okuyacağım

2.05.786

Neden yazmadın?Sana iki gün vermiştim. İki koca gün. O kadar zaman içinde neden yazmadın. İstediğim çok şey değildi, sadece bir cümle idi! Artık gardiyanlar benimle konuşmuyor.İstediğim tek şey ses yada yalnızlığımı götürecek ne varsa o .Gerçekten çok kötüyüm. Lütfen mesaj bırak.

5.05.786

Bu son kağıttı, seni suçlamıyorum .Hayattan umudumu kaybettim, galiba içimdeki ses haklıdır ha günlük.Şimdiye kadar bir şey yazmanı ummuştum .Elveda…

Morolok 6 Mayıs 786’da odasında ölü bulunmuştur .Ölüm nedeni; kafatasında zedelenme, damara giren diş sonucu kan kaybından ölme.8 Mayıs 786 ‘da Haradrim ile Gargaros arasındaki savaş bitmiş tüm esirler serbest bırakılımıştır.

 

(Visited 87 times, 1 visits today)