Beşiktaş’ın Son Durumu

Merhaba arkadaşlar,bir fanatik Beşiktaşlı olarak sizinle Beşiktaş’ın son durumları hakkında konuşacağım. Öncelikle şu anki performansı pek iç açıcı olmayan  Aboubakar hakkında birkaç şey söylemek istiyorum. Süper Lig’de ilk yarıda sadece 2 gol kaydedebilen forvet oyuncusu daha az maç oynadığımız Şampiyonlar Lig’inde daha fazla gol kaydetti ki bu sayı o kadar da fazla değil. Onun dışında Quaresma’nın oyununu gayet öz güvenli ve başarılı buluyorum. Geçen haftalara kadar namağlup bir takımdık ama 2-1 kaybedince bu yenilmezlik serimiz bozuldu.

Defansta olan eksikliklerimizi ve forvetteki yetersizliği de gidermek üzere çalışmaların yapılacağını düşünüyorum ki bu bizi daha da rahatlatacaktır. Çok yakın zamanda yaptığımız sol açık transferi olan Ryan Guno Babel’in bize az da olsa katkı sağlamasını umuyorum ama bazı araştırmalarıma göre çoğu kişinin yorumu Ryan Babel’in çok da etkili olamayacağı yönünde olmasına karşın ben umudumu kesmiyorum.

Galatasaray’ın dördüncü yıldızı takmasına karşın bizim 2 yıldızda kalmamız Fenerbahçe ve Galatasaray’a yetişemediğimiz için biraz da olsa üzüntü duymamıza neden oluyordu ama uzun süredir bakmadığım şampiyonluk sayımızın 14 olduğunu öğrendim ve bu demek oluyor ki eğer bu sene şampiyon olabilirsek sonunda biz de üçüncü yıldızı takabileceğiz. Genellikle spor yorumcularını dinlediğimde eleştiriler şu anlık iyi yönde ama ikinci yarı bize ne gösterebilir bilemiyoruz. Bu arada Şampiyonlar Lig’inde aldığımız üzücü yenilginin yorumları kişiden kişiye göre değişir ama bence o maçta şiddetli derecede hakem hataları vardı ve zaten bu yüzden maçın yarısından sonra bütün keyifler kaçtı ve kalecimiz Fabricio’nun gözyaşları içinde kalması cidden beni üzdü. Gözyaşları içinde kalmasının sebebinin annesine verdiği sözü tutamamak olduğunu öğrenince daha da bir üzüntü içerisine girdim.

Bu sezonluk konuşacaklarım bu kadar birazcık geçen sezon ile ilgili konuşmak istiyorum. Geçen sezon forvetimiz Mario Gomez cidden beklentiyi fazlasıyla karşılayacak şekilde performans gösterdi belki de bu yüzden Aboubakar bize yetersiz kalıyor ama 2 gol bir yarı bence pek de beklediğimiz gibi değil. Geçen sezon ayrıca  Jose Ernesto Sosa’nın olması orta sahaya cidden bir canlılık katmıştı aynı bu sezon Talisca’nın yaptığı gibi ama şu an sakat durumda. Evet arkadaşlar Beşiktaş ile ilgili bu sezon ve birazcık da geçen sezon ile ilgili düşüncelerimi paylaştım umarım beğenmişsinizdir.

(Visited 52 times, 1 visits today)