GÜZEL BİR HAYATI MAHFEDENLER

Her gün ki gibi evimde oturuyordum ve televizyon izliyordum . Çocuğum yanıma geldi ve ‘Baba bana ödevimde yardımcı olur musun ?’ dedi. Oğlum daha 5. sınıfa gidiyordu ve adı Ali .

Ama ben de 5. sınıf konularını pek de iyi hatırlayamıyordum . O yüzden de annesine gittik ve ona ‘Annesi oğlumuza ödevinde yardım eder misin?’ diye sorduk. Annesi de ‘Tabii.’ dedi . Annesi Ali’nin ödevine yardım ettikten sonra ikisi de salona gelip yanıma oturdular . Dedim ki ‘ Bu gün hangi filmi izleyelim ? Aksiyon ? Komedi ? Korku filmi ? ‘ Annesi ‘Hiçbir şey !’ dedi . ‘Bugün lunaparka gidelim ‘ dedi . Ben ve oğlum Ali hemen hazırlandık ve çıktık . Lunaparka giderken yoldan lahmacun aldık ve hep beraber yedik . Lunaparka gittiğimizde ilk önceliğimiz çarpışan otolar olacaktı . Sonra da Ali’nin hep binmek istediği dönme dolaba binecektik . Sonra da hediye kazanma standına gidecektik . Orada da atış yaptıkça ve hedefleri vurdukça ödüller kazanacaktık . Ama işler öyle olmadı . Arabadayken karşıdan gelen otomobil Ali , ben , karım ve sarhoş sürücüyü ağır yaraladı . Hemen etraftaki vatandaşlar yardıma koştu ama nafile . Hemen ambulans çağırdılar ve ambulans 45 dk sonra  geldi . Hemşireler ve doktorlar bizi yaşatmak için ellerinden geleni ardına koyuyorlardı . Hastaneye geldiğimizde hemen filmimiz çekildi ve ameliyata aldılar . Ameliyattan çıktığım zaman çocuğumu , eşimi ve sarhoş sürücüyü sordum . Bana iyi olduklarını söylediler ve biraz istirahat etmemi söylediler. O gece yorgunluktan baygın düşüp sabaha kadar uyumuşum. O gün bir ölüm haberi geldi doktorlara . Kalpten bağlı olduğum anneciğim ve onun ölümüne dayamayan çok sevdiğim babacığım öldüğünü göndermişlerdi ve bana söylemekten çekiniyorlardı . Bu çok normal idi . Ben kendi halimi biliyordum ve hafif bir ruhsal yaraya bile dayanma gücü kalmamıştı içimde . Doktorlar da bunun farkındaydı . O yüzden bu durumu biraz daha iyileşince söylemeye karar verdiler . 2 gün geçti ve artık kendimi daha iyi hissediyordum ilaçlar verildi. Bu ilaçlar benim fiziksel gücümü daha iyileştirecekti. Saat 17.17 de doktorlar geldi ve bana şöyle dediler ‘Bunu duymaya hazır mısın?’ Ben de bir an panikledim . Sonra başladılar söylemeye . Doktorlar oğlumu yani canımdan fazla sevdiğim Ali’m kalp krizi geçirdiğini söylediler ve onun yanında da baklava ve şerbet gibi giden annemin ve babamın ölümünü de söylediler . Artık mental dengem yerle bir olmuştu . Daha ne olabilir diye düşünürken karım aklıma geldi. Doktorları çağırdım ve karımın nasıl olduğunu sordum ve ona benden iyi bakılmasını söyledim.

15 gün geçtikten sonra karım taburcu oldu ve benim taburcu olmama yarım saat kalmıştı . Ben de taburcu oldum. Annemin babamın ve Ali’nin cenazelerini düzenledik 1 ay sonra. Yaşayacak sebebim kalmadığı için bu günden sonra günlerimiz daha üzücü geçmeye başladı ve ömrümün sonuna kadar da böyle gitti.

(Visited 62 times, 1 visits today)