GÜZEL DÜNYAM

Ben uyandığımda hayvanların özgür olduğu, insanların suç işlemediği bir dünya olmasını isterim. Avcıların hayvanları avlamamasını, insanların birbirini öldürmemesini isterim. AVM’lerin azalmasını isterim. Parkların, yürüyüş alanları ve bisiklet yollarının olmasını isterim. Paklardaki banklar ve oyun alanlarının da çoğalmasını isterim.

Arkadaşların birlikte oynayacağı ve çok eğlenecekleri bir park olmasını isterim. Küçük çardaklar, dereler ve derelerin içinde ördekler olsun isterim. Öyle bir park olsun ki içine girince insan bir rüyaya girmiş gibi hissetsin.

Bir parkta da binlerce kuş olsun isterim. Mesela ben küçükken teyzemin “Ruhi” adında bir muhabbet kuşu vardı. Ben Ruhi’ye “Yuhi” derdim. Ruhi sarı ve yeşildi. Ben de içinde sarı ve yeşil renkli kuşların daha fazla olduğu bir park isterim.

Hayvanat bahçesi veya çevreyi kirleten fabrikaların olmamasını isterim. Vahşi hayvanların sadece ormanlarda yaşamasını isterim. Ağaçların çok fazla olmasını isterim. Ördekler, kediler, köpekler, papağanlar, güvercinler ve öteki tüm kuşlar, vahşi veya evcil hayvanlar özgür olsunlar isterim.

(Visited 37 times, 1 visits today)