BENİM ÜLKEM HAYVANLAR ÜLKESİ

GÜZEL ÜLKEM HAYVANLAR ÜLKESİ

HAYVANLAR ÜLKESİ

KÖPKED HAYVANLAR ÜLKESİ

Kendime ait bir ülkem olsaydı adını KÖPKED koyardım. KÖPKED kelimesini seçmemdeki en büyük etken, en sevdiğim iki hayvandan birinin köpekler diğerinin kediler olması olurdu. Köpek ve kedi kelimesindeki harfleri kullanarak ülkemin ismini oluştururdum.

Ülkemde sadece hayvanlar yaşasın isterdim. Hayvanları çok sevdiğimi söylememe gerek yok herhalde. Bunu anlayabildiğinizi düşünüyorum. Ülkemde küçük farelerden kocaman fillere kadar her hayvan olsun isterdim.  Onlar gibi onların gözünden dünyaya bakabilmek isterdim. Hayvanlar bakışlarıyla birçok şeyi anlatabiliyor.  Birbirlerinin duygularını hissedebiliyorlar. Ben de onlar gibi olabilmek ve onları anlayabilmek için elimden geleni yapardım.

Ülkemdeki hayvanları mutlu edebilmek için elimden geleni yapardım. Onlar için çeşit çeşit yiyecekler hazırlardım. Her yer yemyeşil ve tertemiz olsun diye çevreyi temizler ve çevreye bakım yapardım. Sokaklarda rahatça gezebilmelerini sağlardım. İstedikleri yerde uyuyabilirlerdi. Onlar için güzel evler inşa ettirirdim. Sağlıklı ve uzun  yaşamaları için bakım ve tedavilerini yapardım.

Onlar için elimden gelen her şeyi yapardım ama bu ülkede yaşayabilmeleri için tek bir şartım olurdu. O da birbirlerini üzmemeleri ve sevmeleri olurdu. Hiçbir hayvan bir diğerine zarar vermemeli ve kardeş kardeş yaşamalı. Ülkemde yaşamanın tek şartı bu olurdu.

(Visited 10 times, 1 visits today)