Hadi Bir Mucize Olsun

mucize ile ilgili sözler ile ilgili görsel sonucu

Mucizelere inanır mısınız? Ben inanırım. Aslında herkes mucizeleri bilir. Ama var olduklarını kabullenmezler. Ünlü yazarın dediği gibi “Anladığım kadarıyla herkesin payına bir mucize düşüyor.” sözüyle de mucizelere karşı olan inancını kanıtlamıştır.

Sizin hayatınızda henüz bir mucize olmamışsa bunun nedeni mucizelerin olmadığı değil, sizin o mucizeyi henüz fark etmediğinizdendir. Peki mucize nedir? Mucize,  insanı yaşama bağlayan ya da yaşama umudu veren her türlü şey bir mucizedir, bu sözlük anlamıdır. Ama mucizenin tanımı, mutluluğun tanımı gibi herkes için farklıdır. Peki sizin için mucizenin tanımı nedir?mucize ile ilgili sözler ile ilgili görsel sonucu

Mucizeler genellikle insanlar umutsuzken ya da yaşama umudu, sevinci kalmamışken bir anda gerçekleşirler. Peki sizin hayatınızda hiç mucize oldu mu? Mucizeler hiç beklenmedik bir anda oluşur ve sizin hayata karşı olan bakış açınızı değiştirir. Hayatın her yerinde, her köşesinde mucizeye ihtiyaç vardır. Mesela ölümcül bir hastalığınız var ve siz o an da sadece bir mucizenin gerçekleşmesini beklersiniz. Yaşamak içi sadece bir mucize…

Şimdi arkanıza yaslanın, gözlerini iki saniyeliğine kapatıp gerçekleşmesini istediğiniz bir mucizeyi düşünün. Eminim kalbiniz çok hızlı atmaya başlamıştır, içinizde bu mucizenin gerçekleşebilmesi için ufak da olsa bir umut oluşmuştur. İşte o umut sizi hayata bağlar. Asla ama asla umutsuzluğa kapılmayın. Çünkü her an sizin mucizeniz gerçekleşebilir.

mucize ile ilgili sözler ile ilgili görsel sonucu

Bir mucizenin gerçekleşebilmesi için bazı adımlar vardır. Mesela umut etmek, umut etmek mucizenin gerçekleşmesini sağlamada çok büyük rol oynar. Ama umut etmek yetmiyor. Sonraki aşama ise içten gelen bir inançla o mucizeye inanmak. En son aşama ise çok çalışmak. Çalışırsak bu hayatta her şeyi kazanabiliriz. Eğer bu adımları uygularsak mucizemize o kadar çok yaklaşmış oluruz.

Belki dikkatinizi çekmiştir. Çoğu filmlerde, filmin sonunda mucizeler gerçekleşir. Sevenler kavuşur, hasta olan kişi iyileşir, kayıp olan çocuk bulunur. Filmlerde de insanlara mucizenin var olduğu kanıtlanır.

Yazdıklarımı okuduktan sonra, umarım mucizelere ve hayata karşı bakış açınız değişmiştir. Çünkü mucizelere inanan insanlar mutlu olur, yaşamayı, hayatı severler. Düşününce mucizelerin olduğuna inanmak çok zor olmuyor. O yüzden hep hayal edin, o mucizenin gerçekleşebilmesi için elinizden gelen her şeyin fazlasını yapmaya çalışın.

(Visited 954 times, 1 visits today)