Hafıza Kaybı

Salondaki o tabloyu görünce her şeyi hatırladım….. ama b-bu imkansızdı. Eğer öyleyse bana bunca zamandır yalan söylüyormuş.Ben en iyisi en baştan anlatayım. Merhaba ,benim adım İlker. 28 yaşındayım. Ve çok ünlü bir mimarım. Bir şirketim var ve en önemlisi kırılamaz bir cam gibi sağlam, pislenemeyecek kadar temiz ve güzel bir ailem var.Benim geçtiğimiz sene çok gel gitlerim oldu. Artık  eski halimden eser yok. Tam bir sene önce hayatımın kadınını bulduğumu zannetmiştim. Çok şapşalcaydı. Adı Pelin’di. Şirketimde çalışıyordu. Ona büyük bir evlilik teklifi hazırlıyordum. Ayrıca onu çok istediği fakat çok pahalı olan bir elbise ile sürpriz yapacaktım. Ama elbise Rusya ‘daydı.Ve gelmesi aylar aldı . Fakat Pelin ona evlenme teklifi etmediğim için benden ayrıldı ve elbisenin gelmesine tam bir hafta kalmıştı. Elbise için harcadığım para, onun için aldığım her şey çöp olmuştu. Fakat onları ne yapacaktım? Aylar sonra kendine daha çok güvendiğim Hande ile beraber oldum. O benden hiç pahalı eşyalar istemedi. Daha doğrusu hiç bir şey istemedi. Çok istediği kıyafetleri ,ayakkabıları ,çantaları vb. eşyaları hep kendi parasıyla alırdı .Çok sabırlı bir insandı. Pelin bu arada beni o elbiseyi taşıdığımı görünce benimle tekrar olmak istediğini söyledi. Ama ben reddettim. Hande evlenme teklifimi kabul etti. Düğün gününde beni şirketten aradılar. Beni İtalya’daki sponsor olduğum şirketten oraya gelmemi istedikleri için aramışlardı. Ama düğün günümdeydim .Ve bunu erteleyemezdim.Oraya gideceğimi Hande ‘ye söyledim. Hande’nin hazmetmesi zor oldu fakat izin verdi. Hem düğün akşam olacaktı. Şuan sabahtı. Uçağa bindikten sonra uçakta bir gariplik vardı.Sonra pilot yanıma gelip uçağın düşeceğini, sakin olmam gerektiğini söyledi.Ve tam cümlesini bitirdikden sonra uçak düşmeye başladı.Ve ben bu kazadan sağ salim kurtuldum.Beni balıkçı tekneleri kurtardı.İlk iş hastaneye gitmek oldu.Doktor küçük bir hafıza kaybı yaşadığımı söyledi.Tam olarak bir sene öncesine dönmüştüm.Davranışlarım, huylarım,olaylara bakış açım tam bir sene öncesine dönmüştü.Ve benim de aklıma doğal olarak Pelin geldi.

Onu aradım, yanıma gelmesini istedim ,geldi. Bu olayda Pelin’in işine geldi. Benimle eskiden olduğu gibi davrandı. Hande tabi ki bana kendini geri hatırlatmak için her şeyi yaptı. Bu olaydan bir ay sonra Pelin’e evlenme teklifi ettim. Çok ama çok şapşalcaydı. Ama ben yine de böyle şapşalca bir davranışı gerçekleştirdim. O hafta Hande bizi evine davet etti , bizde nezaket amacıyla kabul ettik. Ev çok hoştu. Sanki hatırlıyor gibiydim. Salondaki o tabloyu görünce her şeyi hatırladım….. ama b-bu imkansızdı. Eğer öyleyse Pelin bana bunca zamandır yalan söylüyormuş. Hafızamı kaybetmeden önce ,Hande bir gün beni evine götürmüştü. Orada benim çok beğendiğim bir tablo vardı. Onu çok beğendiğimi görünce tablonun arkasına imzamı atmama izin vermişti.
Hande tablonun arkasını gösterdi. Zaten her şeyi hatırlamıştım ve buda onun kanıtıydı. Pelin’ i şirketten kovdum ve ona dava açtım. Yarın mahkemeye çıkacağız. Ayrıca Hande ile evleneceğiz ve Pelin’ e aldığım o elbiseyi Hande’ye vereceğim.

(Visited 28 times, 1 visits today)